Lietuvos valstybės atkūrimas: Lietuvos nepriklausomybės kovos


Lietuvos valstybės atkūrimas Lietuvos nepriklausomybės kovos. Istorija. Lietuvos valstybės atkūrimas. Lietuvos nepriklausomybės kovos. Sovietų Rusija Bolševikai.Rezultatas. Bermontininkai. Rezultatas. Konfliktai su Lenkija. Suvalkų sutartis 1920-10-07. Klaipėdos kraštas.


Bolševikai siekė pasaulinės revoliucijos įgyvendinimo, norėjo komunistinę santvarką įgyvendinti bent Europoje. 1iausia norėjo savo valdžion paimti buvusias Rusijos imperijos valstybes, todėl puolė naujai besikuriančias valstybes.

1918-12-26 Sudaryta 2oji LT vyriausybė. Ministr. Pirminink. - M. Sleževičius. Tai vyriausybė, kuri išgelbėjo LT nepriklausomybę- ėmėsi realių darbų. Įvedė karo padėties nustatymą, paskelbė savanorių šaukimą į besiorganizuojančią LT kariuomenę. Pradėjo organizuoti kariuomenę.

1919-02-07/08 Bolševikai sustabdyti kautynėse prie Kėdainių, jie buvo pradėti stumti iš LT.

1919-08 Įvyko paskutinės kautynės su Bolševikais prie Zarasų. Bolševikai iš LT išstumti.

1920-07-12 pasirašyta Sovietų Rusijos-LT taikos sutartis. /// nieko negrąžino išskyrus 3 mln. aukso rublių.

Tai buvo vokiečių(dauguma) ir rusų „savanoriai“, kuriems formaliai vadovavo Bermontas Avalovas, jie formaliai turėjo kovoti su Bolševikais.

Iš tiesų Bermontininkai atstovavo Vokietijos interesus ir pirmiausia kovojo prieš besikuriančias, nepriklausomas Baltijos valstybes. Tbh tai buvo plėšikavimo kariuomenė, kuri veikė dabartinėse Latvijos IR LT teritorijose.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (596 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Morta
  • Lietuvos valstybės atkūrimas: Lietuvos nepriklausomybės kovos
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos valstybės atkūrimas: Lietuvos nepriklausomybės kovos. (2019 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-valstybes-atkurimas-lietuvos-nepriklausomybes-kovos.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 18 d. 11:22
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo