Lietuvos valstybės skola ir valdymas


Finansų referatas. Įvadas. Lietuvos respublikos skola, jos formavimąsis. Valstybės skolos samprata ir esmė. Valstybės skolos formavimosi ypatumai. Valstybės skolos valdymas. Lietuvos respublikos skolos būklė 2009- 2011 metų laikotarpyje. Išvados. Literatūra ir šaltiniai.


Daugelis niekada nesupras valstybės skolos problemos, tačiau valstybės skola yra vienas aktualiausių klausimų. Kadangi, tai liečia ne tik pačią valstybę bet ir visus valstybės gyventojus, jų socialinę aplinką. Valstybės skola ir jos atsiradimo priežastys, nes tai valstybės ekonomikos vystymuisi reikšmingas veiksnys. Dauguma ekonomistų laikosi nuostatos, kad valstybės skolinimasis yra neišvengiamas ir tikrai nesmerktinas reiškinys. Tinkamu metu pasiskolintos lėšos ir nukreiptos į problemines ar šalies ekonomikai svarbias sritis leidžia valstybei tikėtis, kad jos ekonominė padėtis bus stabili. Tačiau didelė valstybės skola gali būti našta šalies ekonomikai.

Šiuolaikiniam šalies gyventojui yra aktuali valstybės biudžeto tvarkymo sistema, kadangi nuo to, koks valstybės biudžetas ir skola, priklauso gyventojų gyvenimo lygis. Svarbu išsiaiškinti, koks optimalus turi buti skolinimasis, kad teigiamai veiktų ekonomiką, ir būtinai rasti būdų, kaip tinkamai ir racionaliai vykdyti valstybės skolos valdymą. Taigi, valstybės skolos lygio klausimas pastaraisiai dešimtmečiais tapo labai svarbus. Viena iš priežasčių- ryškus valstybės skolos augimas.

Darbo tikslas: išanalizuoti Lietuvos Respublikos skolą, jos raidą, skolos valdymo problemas.

Darbo uždaviniai:

1.Nustatyti Lietuvos Respublikos skolos formavimosi aspektus.

2.Išanalizuoti valstybės skolos valdymą.`

3.Įvertinti Lietuvos Respublikos skolos būklę 2009- 2010 m. Laikotarpyje.

  • Finansai Referatai
  • 2014 m.
  • Renata
  • 16 puslapių (2522 žodžiai)
  • Universitetas
  • Finansų referatai
  • Microsoft Word 28 KB
  • Lietuvos valstybės skola ir valdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos valstybės skola ir valdymas. (2014 m. Gegužės 01 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-valstybes-skola-ir-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 09:21