Lietuvos valstybės skolos: skolos valdymas ir priemonės


Vilniaus gedimino technikos universitetas ekonomikos inžinerijos. Valstybės skolos samprata. Valstybės skolos reglamentavimas. Kaip valstybės skolos klasifikuojamos. Vyriausybės vertybiniai popieriai. Vyriausybės taupymo lakštai. Valstybės skolos valdymas ir priemonės. Lietuvos valstybės skolos analizė.


Kiekvienos valstybės didžiajai daliai gyventojų yra labai svarbu suprasti įvairius, juos supančius ekonominius reiškinius. O tinkamai išsivysčiusioje valstybėje kiekvieną pilietį domina susidariusi valstybės ekonominė situacija ir kaip ji yra valdoma. Vienas iš rodiklių nurodančių ekonomine situacija valstybėje – valstybės skola. Ji susiformuoja valstybės biudžete. O kaip žinia priklausomai nuo to kokį biudžetą turi valstybė, tai atsiliepia ir mūsų kaip Lietuvos piliečių gyvenimo kokybei ir visai ekonominei situacijai šalyje. Nuo to priklauso ar mokesčiai bus didinami ar mažinami, ar skiriamos pensijos didės ar mažės, taip pat visas kitas finansavimas tam tikroms valstybės įstaigoms, švietimo įstaigoms, miestų/miestelių infrastruktūros tobulinimui ir t.t. Tiek vyriausybė tiek parlamentas šiai aktualiai temai skiria didelį dėmesį ir atsižvelgia į tai keldami valstybės valdymo tikslus, tam kad valstybės skola būtų tinkamai prižiūrima ir reguliuojama. Modernioje valstybėje tai yra viena iš aktualiausių valstybės valdymo sričių.

Iš privataus sektoriaus vyriausybė skolinasi ne bankinio kredito forma, o išleisdama vertybinius popierius. Asmenys, įsigyje šių vertybinių popierių, kasmet gauna nustatytas palūkanas, o suėjus nustatytam terminui jie išperkami.

Šiuo metu tokio tipo vertybinius popierius galima įsigyti internetu , per bankus, už kuriuos gali sumokėti tiek grynais pinigais (bankų skyriuose) tiek pavedimu ar naudodamiesi elektronine bankininkyste.

Pasirinktieji metai palyginamajai analizei yra nuo 2006 iki 2016 metų, tam kad atsispindėtu ir būtų sudaroma tikslesnė situacija apie Lietuvos valstybės skolą./

Pagal pateikta grafika, galime matyti, jog vis dėl to, valstybės skola yra aiškiai augantis procesas kiekvienais metais.

  • Microsoft Word 332 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1420 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Lietuvos valstybės skolos: skolos valdymas ir priemonės
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos valstybės skolos: skolos valdymas ir priemonės. (2018 m. Birželio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-valstybes-skolos-skolos-valdymas-ir-priemones.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 23 d. 08:12
×