Lietuvos valstybės tarnybos reforma: darbuotojų atsakomybė ir nuobaudos


Įvadas. Teoriniai ir praktiniai valstybės tarnybos aspektai. Politikos ir viešojo administravimo santykis. Lietuvos valstybės tarnyba Europos Sąjungos viešojo administravimo sistemoje. Valstybės tarnybos modeliai. Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos teisinis reglamentavimas. Lietuvos respublikos valstybės tarnybos reforma ir pagrindiniai veiklos principai. Lietuvos valstybės tarnybos reforma. Valstybės tarnautojų atsakomybė. Valstybės tarnautojų tarnybinių nuobaudų skyrimas. Išvados. Literatūra. Priedai.

Daugumos valstybės tarnautojų darbo objektas – informacija, kurią jie renka, vertina, saugo, kuria. Valstybės tarnautojas, kaip valdžios atstovas, bendrauja su žmonėmis, vienaip ar kitaip daro jiems įtaką, nustato tam tikrus socialinės raidos ir visuomeninio gyvenimo tikslus, uždavinius bei kryptis. Ypač aiškiai matoma savivaldybėse dirbančių valstybės tarnautojų (pvz., seniūno, vaiko teisių apsaugos specialistų) ar mokesčių inspekcijos, „Sodros“ specialistų veikla.

Visos valstybės tarnautojų veiklos formos yra būtini valstybės valdymo elementai, neatsiejamai susiję su valstybės valdžios įgyvendinimu ir pačių tarnautojų atsakomybės nešimu užimamose pareigose.

Temos aktualumas. Pastaruoju metu vis didesnis dėmesys skiriamas žmogiškąjam veiksniui - atsakomybei, pripažįstama darbuotojo atsakomybės įtaka organizacijos veiklos rezultatams. Valstybės tarnautojų sistemos valdymas apima dvi skirtingas asmenų grupes – valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartis, kurie atlieka svarbų vaidmenį formuojant visuomenės pasitikėjimą demokratija ir valdžios institucijomis, kadangi nuo jų darbo kokybės, atsakomybės jausmo ir pareigų priklauso piliečių aptarnavimo lygis. Piliečiai, spręsdami iškilusias problemas, pirmiausia susiduria ne su politinės valdžios atstovais, bet su valstybės tarnautojais. Jiems tenka svarbi užduotis reprezentuoti ne tik savo organizaciją, bet ir apskritai valstybės valdymą. Paprastai pagal piliečių atsiliepimus sprendžiama ir apie valstybės tarnautojų atsakomybės vykdymą ar nevykdymą. Tačiau kintant politinėms, ekonominėms ir socialinėms sąlygoms iš valstybės tarnautojų reikalaujama atitinkamo profesionalumo, atsakomybės jausmo už atliekamas pareigas, tinkamos reakcijos ir veiksmų nedarant nusižengimų.

Darbo tikslas - Išnagrinėti Lietuvos valstybės tarnybos reforma: valstybės tarnautojų atsakomybę ir skiriamas nuobaudas.

Darbo objektas – Lietuvos valstybės tarnautojų atsakomybė ir nuobaudos.

Darbo problema: ar Lietuvos valstybės tarnybos reforma sukūrė priimtinus ir tinkamus įstatymus valstybės tarnautojų atsakomybės ir nuobaudų požiūriu.

Darbo uždaviniai:

1.Apžvelgti teorinius ir praktinius Lietuvos valstybės tarnybos aspektus;

2.Išnagrinėti Lietuvos valstybės tarnybos reforma ir jos veiklos principus;

3.Įvertinti Lietuvos valstybės tarnautojų atsakomybę ir nuobaudas.

Darbo metodai:

•mokslinės, teorinės ir periodinės literatūros analizė;

•dokumentų bei ataskaitų analizė – pirminių bei antrinių duomenų rinkimas;

  • Microsoft Word 707 KB
  • 2015 m.
  • 26 puslapiai (6769 žodžiai)
  • Universitetas
  • Dovile
  • Lietuvos valstybės tarnybos reforma: darbuotojų atsakomybė ir nuobaudos
    10 - 9 balsai (-ų)
Lietuvos valstybės tarnybos reforma: darbuotojų atsakomybė ir nuobaudos. (2015 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-valstybes-tarnybos-reforma-darbuotoju-atsakomybe-ir-nuobaudos.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 20 d. 22:53
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo