Lietuvos verslo įmonių valdymo problemos


Pagrindines verslo problemos lietuvoje. Holdingo valdymas.

Lietuvos verslo įmonių valdymo problemos. Įvadas. Kauno holdingo kompanija. Khk veiklos shema. Vicuros žlugimas. Bankas “sekundė”. Išvados. Naudota literatūra. Šiandien norint, jog organizacija klestėtų, didelis dėmesys turi būti skiriamas vadybininkų vaidmeniui joje. Pagrindinės vadybos funkcijos yra paskirstyti ribotus išteklius, vadovauti žmonėms ir įgivendinti tikslus. Svarbiausia – kaip šios funkcijos atliekamos. Investicinė “Kauno holdingo kompanija” (KHK) buvo įkurta 1992 metais. Jos įstatinis kapitalas (8 mln. Lt) buvo suformuotas iš investicinių čekių. 6400 akcininkų už investicinius čekius ir grynuosius pinigus nupirko bendrovės akcijas. IAB “Kauno holdingo kompanija” už savo pinigus ir investicinius čekius pirko įvairių įmonių akcijas ir nekilnojamąjį turtą. Taip sukaupta turto už 64 mln. Lt. Šią, vaizdžiai kalbant, nejudrią nuosavybę reikėjo paversti pelninga nuosavybe, tai yra “darančią pinigus”, nes tūkstančiai IAB “Kauno holdingo kompanija” akcininkų laukė už savo akcijas dividendų. “Kauno holdingo kompanija” stengėsi savo veiklą kiek galima labiau diversifikuoti, paprasčiau kalbant, įvairinti, kad vienai veiklai staiga tapus nuostolingai, tą nuostolį kompensuotų kitų veiklų pelnas ir metų pabaigoje visi bendrovės akcininkai vis vien gautų dividendus.

Šiandien norint, jog organizacija klestėtų, didelis dėmesys turi būti skiriamas vadybininkų vaidmeniui joje. Pagrindinės vadybos funkcijos yra paskirstyti ribotus išteklius, vadovauti žmonėms irinvesticinė Kauno holdingo kompanija (khk) buvo įkurta 1992 metais. Jos įstatinis kapitalas (8 mln.

Iab Kauno holdingo kompanija už savo pinigus ir investicinius čekius pirko įvairių įmonių akcijas ir nekilnojamąjį turtą. Taip sukaupta turto už 64 mln. Lt. Šią, vaizdžiai kalbant, nejudrią nuosavybę reikėjo paversti pelninga nuosavybe, tai yra darančią pinigus , nes tūkstančiai iab Kauno holdingo kompanija akcininkų laukė už savo akcijas dividendų. Kauno holdingo kompanija stengėsi savo veiklą kiek galima labiau diversifikuoti, paprasčiau kalbant, įvairinti, kad vienai veiklai staiga tapus nuostolingai, tą nuostolį kompensuotų kitų veiklų pelnas ir metų pabaigoje visi bendrovės akcininkai vis vien gautų dividendus. Balansinės vertės investuotas kapitalas (64 mln lt. ) yra kompanijos šerdis, patikimumo garantas, o šalutiniams komercijos ir gamybos projektams buvo ieškoma papildomų apyvartos lėšų. Ieškant apyvartinių lėšų Kauno holdingo kompanija susidūrė su dilema: arba skolintis pinigų apyvartinėms lėšoms iš komercinių bankų, reikalaujančių 110 proc. Metinių palūkanų, arba per Kauno holdingo kompaniją priimti indėlius iš gyventojų, tai yra skolintis iš žmonių ir mokėti jiems mažesnes palūkanas, nei prašo komerciniai bankai. Pasirinktas antrasis kelias, pasak Kauno holdingo kompanijos valdybos nario v. Krasnicko, priimtinesnis ir kompanijai, ir gyventojams. Nauda indėlininkui būtų tokia: komerciniai bankai, nulupę iš kompanijos 110 proc. Metinių palūkanų, savo indėlininkams vis vien moka tik 30 – 40 proc. , likusius pinigus pasilieka sau, o Kauno holdingo kompanija savo indėlininkams moka vidutiniškai 80 proc. Metinių palūkanų. Nauda kompanijai: iš gyventojų yra pigiau skolintis nei iš komersinio banko, nes mažiau reikia mokėti palūkanų, santykinai pigesni tampa apyvartiniai pinigai. Iš gyventojų susikolintos apyvartinės lėšos buvo investuotos į įvairius (komercijos ir gamybos) projektus. Pelno pakanka, kad būtų galima grąžinti indėlininkams palūkanas, o akcininkams – dividendus. O kur garantijos, kad pelno nepritrūks? Pasak iab Kauno holdingo kompanija valdybos nario v. Krasnicko, garantijos dvejopos. Pirma, visi projektai, į kuriuos investuoti indėlininkų pinigai, yra susiję su preke ar kita nekilnojama vertybe. Antrasis garantas – nekilnojamasis turtas. (jo vertė – 64 mln. Lt. ).

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 10 puslapių (2154 žodžiai)
  • Mokykla
  • Fabijus
  • Lietuvos verslo įmonių valdymo problemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Lietuvos verslo įmonių valdymo problemos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-verslo-imoniu-valdymo-problemos.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 09:02
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo