Lietuvos viešojo valdymo reformose dominuojanti reformų strategija


Įvadas. C. pollitt ir g. bouckaert viešojo valdymo reformų strategijos. Lietuvos viešojo valdymo reformų pobūdis. Lietuvoje dominuojanti viešojo valdymo reformų strategija. Išvados. Literatūra.

Besikeičiant politinei, socialinei, ekonominei aplinkoms viešojo sektoriaus valdymas turi prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkybių. Kas buvo priimta ir efektyvu vienu laikmečiu, gali „nebeveikti“ kitu. Dėl šios priežasties daugelyje šalių viešasis valdymas buvo reformuojamas, siekiant priderinti jį prie besikeičiančios aplinkos. Dažnai tai, kaip, kokiu būdu yra vykdomos reformos lemia pačių reformų sėkmingumą bei visuomenės nuomonę į ją, todėl labai svarbu gerai apsvarstyti, kokios priemonės gali atnešti laukiamus rezultatus, parengti planus, kaip nuosekliai vykdyti reformą. Yra sutariama, kad visuotinai svarbių reformų padariniai pasimato ne iš karto, todėl nuoseklumas, reformų tęstinumas yra labai svarbūs aspektai į kuriuos turi būti atsižvelgta nusprendus pradėti viešojo valdymo reformą, kadangi būtent šios reformos dažniausiai paliečia ne tik suinteresuotas grupes, bet ir didžiąją visuomenės dalį

Kiekvienoje šalyje reformų pobūdis, jų mąstas bei vykdymas gali skirtis. Tai lemia daug veiksnių, tokių kaip ko šalis siekia reformomis, ar pačios reformos kyla iš pačios valstybės, jos valdžios, visuomenės, ar yra „primetamos“ tam tikrų viršvalstybinių institucijų. Vis dėl to C.Pollitt ir G.Bouckaert išskyrė 4 pagrindines strategijas, kurios apima bendrus bruožus, pagal kuriuos šalys reformavo savo viešąjį valdymą. Tai, kad yra bandoma susisteminti reformų ypatybes parodo, kad strategijos yra svarbios reformų procese ir pasirinkusios vieną ar kitą strategiją šalys pasiekia vienokių ar kitokių rezultatų. Lietuva nėra išimtis. Joje taip pat vyko ir tebevyskta reformos, todėl yra pravartu paanalizuoti, kaip ir kokia strategija jos vyksta.

Taigi mano darbo tikslas – remiantis C.Pollitt ir G.Bouckaert išskirtomis viešojo valdymo strategijomis išanalizuoti būtent Lietuvoje dominuojančią reformų strategiją, jų pobūdį.

Darbo uždaviniai:

1.Aprašyti C.Pollitt ir G.Bouckaert išskiriamas 4 viešojo valdymo reformų strategijas.

2.Išanalizuoti kokia strategija (strategijos) dominuoja Lietuvos viešojo valdymo reformose.

3.Aptarti galimas alternatyvas Lietuvos viešojo valdymo reformose.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2251 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Lietuvos viešojo valdymo reformose dominuojanti reformų strategija
    10 - 8 balsai (-ų)
Lietuvos viešojo valdymo reformose dominuojanti reformų strategija. (2015 m. Vasario 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-viesojo-valdymo-reformose-dominuojanti-reformu-strategija.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 23 d. 08:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo