Lietuvos viešojoje erdvėje vykstančiose diskusijose dažnai pasigendama kultūringo, pagarbaus santykio su pašnekovu - Kalba, 3 potemė


Lietuvos viešojoje erdvėje vykstančiose diskusijose dažnai pasigendama kultūringo, pagarbaus santykio su pašnekovu. kaip vertinate mūsų visuomenės diskusijų kultūrą? savo mintis pagrįskite. Lietuvos viesojoje erdveje vykstanciose diskusijose dažnai pasigendama kulturingo,pagarbos santykio su pasnekovu. Viešosios erdvės diskusijose pasigendama kultūringumo. Lietuvos viesoje erdveje. Diskusiju kultura. Kulturos stoka siuolaikinese diskusijose. Diskusiju kultura lietuvoje. Diskusijos viesojoje erdveje. Lietuviu diskusiju kultura. Nepagarbus elgesys su pasnekovu.

3 potemė 12 klasei 2015 m. Kalba. Literatūra ir išplėstinis planas. Kalbėjimas apie diskusijų kultūrą Lietuvoje. Kultūringas santykis su pašnekovu.
3. Lietuvos viešojoje erdvėje vykstančiose diskusijose dažnai pasigendama kultūringo, pagarbaus santykio su pašnekovu. Kaip vertinate mūsų visuomenės diskusijų kultūrą? Savo mintis pagrįskite pavyzdžiais.

Viešojoje erdvėje netrūksta įvairiausio pobūdžio diskusijų. Pradedant priešrinkiminiais debatais, baigiant vietinės reikšmės „žvaigždučių“ pašnekesiais pokalbių laidose. Visuomenėje labai populiarus teiginys „ginčuose gimsta tiesa“, mano nuomone, iš esmės atspindi viešosios erdvės diskusijų kultūrą. Dauguma diskusijų (ypač vykstančių televizijoje) primena šūkavimus kur nors vidury turgaus. Aišku, bendraujant vien šūksniais ir kaltinimais atsiranda nepagarba pašnekovui, diskusija stokoja kultūros. Šią temą pasirinkau todėl, kad diskusijų kultūros nebuvimo problemą matau labai aiškiai: žiniasklaidoje, politikoje, kitose srityse. Šioje kalboje išsamiau pateiksiu savo vertinimą šiuo klausimu, remsiuosi aktualiais šiuolaikinės kultūros pavyzdžiais.

Visų pirma manau, kad gebėjimas diskutuoti yra ne įgimtas, o įsisavinamas iš aplinkos. Tai tam tikra prasme yra menas, kurio kiekvienam žmogui dera išmokti. Tai pagarba pašnekovui (ar grupei jų), gebėjimas išklausyti ir išgirsti kitą, priimti kitokią nuomonę ir taip toliau. Tai nėra lengva ir viešojoje erdvėje matomi pavyzdžiai atskleidžia, kad mūsų diskusijų kultūra dar yra pradinukų lygio ir augti iš tiesų turime kur.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1388 žodžiai)
  • Mokykla
  • Lietuvos viešojoje erdvėje vykstančiose diskusijose dažnai pasigendama kultūringo, pagarbaus santykio su pašnekovu - Kalba, 3 potemė
    10 - 7 balsai (-ų)
Lietuvos viešojoje erdvėje vykstančiose diskusijose dažnai pasigendama kultūringo, pagarbaus santykio su pašnekovu - Kalba, 3 potemė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-viesojoje-erdveje-vykstanciose-diskusijose-daznai-pasigendama-kulturingo-pagarbaus-santykio-su-pasnekovu-kalba-3-poteme.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 26 d. 01:52
×