Lietuvos žemės ūkio apžvalga


Lietuvos žemės ūkis referatas. Zemes ukis lietuvoje referatas. Zemes ukio sektoriaus problemos lietuvoje. Referatas lietuvos zemes ukis. Lietuvos žemės ūkio sektorių apžvalga. Parama neukiniai. Zemes ukio politika ir darbo nasumas. Lietuvos zemes ukis referatai. Ekonominė apžvalga dėl žemės ūkio politikos. Zemes ukio sektoriaus problemos referatas.

Žemės ūkio referatas. Pagrindinių žemės ūkio problemų apžvalga. Metinis kainos nestabilumas. Ilgalaikė kainos mažėjimo tendencija. Eksporto rinkos mažėjimas. Vyriausybės politikos tikslai. Kainų pakėlimas ir rėmimas. Kainų skirtumo kompensavimas. Pasiūlos mažinimas. Importo ribojimas. Vyriausybės programų efektyvumas. Programos, orientuotos į pagrindinių žemės ūkio problemų sprendimą. Europos sąjungos bendroji žemės ūkio politika ir jos reformos. Sapard programa. Europos sąjungos parama lietuvos ūkininkams. Lietuva ir pasaulinės prekybos organizacija. Išvados. Literatūros sąrašas. Žemės ūkis yra vienas iš svarbiausių ir labiausiai reglamentuojamų sektorių. Daugeliui žemės ūkiu besiverčiančių šeimų ūkis yra ir gyvenamoji, ir darbo vieta. Ekonominio vystymosi pradžioje dauguma šalies gyventojų gyveno ir dirbo kaime. Žemės ūkio įnašas – didžiausias, tačiau darbo našumas žemės ūkyje buvo mažas. Ekonominio augimo metais darbo jėga persikelia į kitas veiklos sritis. Taip didėja likusios darbo jėgos našumas, auga neūkiniai sektoriai, o į šalies pajamas įplaukia vis mažesnė dalis iš žemės ūkio sektoriaus. Paslaugų sektorius pralenkia pramonės šakas, nes suteikia daugiausia darbo vietų. Tačiau daugelis besivystančių šalių ir kai kurios centrinio planavimo šalys įsitikino, kad apleistas žemės ūkis kelia pavojų bendram ekonomikos vystymuisi. Daugybė tarpusavyje susijusių klausimų tokių kaip : kodėl didėjant ūkininkų rėmimo programų vyriausybiniam finansavimui, daugelis ūkininkų bankrutuoja? Kodėl ūkininkas visada laimintis esant geram derliui asmeniniame ūkyje, dažnai patiria nuostolių tuo atveju, jei. Užauginamas didelius derlius tiek šalies, tiek pasaulio mastu? Vienas iš svarbiausių klausimų yra, kodėl taip sunku išspręsti žemės ūkio sektoriaus problemas ir kodėl šios problemos yra neišspręstos. Šių dienų, nors tam vyriausybė skiria didžiules lėšas. Šitokia klausimų į įvairovė įrodo, kad žemės ūkis yra iš tiesų sudėtingas ir problematiškas sektorius.


Metinis kainos nestabilumas .

Ilgalaikė kainos mažėjimo tendencija .

Eksporto rinkos mažėjimas .

Vyriausybės politikos tikslai .

Kainų pakėlimas ir rėmimas .

Kainų skirtumo kompensavimas .

Pasiūlos mažinimas .

Importo ribojimas .

Vyriausybės programų efektyvumas 12 . Sapard programa Lietuva žemės ūkis yra vienas iš svarbiausių ir labiausiai reglamentuojamų sektorių.

Užauginamas didelius derlius tiek šalies, tiek pasaulio mastu? Vienas iš svarbiausių klausimų yra, kodėl taip sunku išspręsti žemės ūkio sektoriaus problemas ir kodėl šios problemos yra neišspręstos.

šių dienų, nors tam vyriausybė skiria didžiules lėšas.

Ir vienas iš būdų geriau suvokti žemės ūkio sektoriaus problemas yra pripažinimas šio sektoriaus kaip labiausiai priartėjusio prie tobulos konkurencijos rinkos modelio, kuriam esant produktyvumo augimas didina pasiūlą ir kartu mažina kainą. Pakankamai didelis maisto tiekimas palyginti žemomis kainomis duoda daug naudos vartotojams ir sukuria problemas patiems ūkininkams.

Remdamasi viena iš pagrindinių paul wonnacott ir ronald wonnacot knygų mikroekonomika , stengsiuosi pirmoje referato dalyje atskleisti pagrindines žemės ūkio problemas :žemės ūkio produktų kainų nestabilumas, eksporto mažėjimas ir kt. , akcentuodama dėmesį į jų atsiradimo priežastis. Antroje referato dalyje atskleidžiu svarbiausius politikos tikslus, orientuotus į žemės ūkio problemų sprendimą, o paskutinėje dalyje norėčiau užakcentuoti tarptautines programas, kuriose mano nuomone, šalių dalyvavimas, ypač Lietuvos, yra itin svarbus, nes jų suteikaiama parama padeda išspręsti arba galižemės ūkio produktų kainoms, palyginti su kitų produktų kainomkainos yra nestabilios todėl, kad daugelio žemės ūkio produktų rinkos yra artimos tobulai konkurencijai, o jų paklausa bei pasiūla yra neelastinga trumpu laikotarpiu. Žemės ūkio produktų paklausa yra neelastinga, nes žmonėms reikia valgyti neatsižvelgiant į rinkos kainas. Maistas, būdamas gyvenimo pagrindu, neturi substitutų. Jei maisto kaina padidėja, bendru atveju žmonės negali pasirinkti alternatyvos: jie turi taip pat mokėti aukštesnes kainas arba suvartoti truputį mažiau. Tai kainos elastingumas yra labai žemas. Jis nėra labai žemas atskiriems maistoproduktams, nes jei kaina kyla, žmonės gali pasirinkti vartoti pigesnį produktą, pvz. Jei jautienos kaina kyla, žmonės gali pasirinkti kiaulieną ar avieną.

  • Žemės ūkis Referatai
  • 2011 m.
  • Laure
  • 11 puslapių (5334 žodžiai)
  • Žemės ūkio referatai
  • Microsoft Word 32 KB
  • Lietuvos žemės ūkio apžvalga
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos žemės ūkio apžvalga. (2011 m. Lapkričio 21 d.). http://www.mokslobaze.lt/lietuvos-zemes-ukio-apzvalga.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 00:11