Lietuvos žymieji bankininkai Vladas Jurgutis ir Juozas Paknys


Lietuvos žymieji bankininkai Vladas Jurgutis ir Juozas Paknys. Kauno informacinių technologijų mokykla. Kaunas. Darbo tikslas. Supažindinti su žymiųjų Lietuvos bankininkų – Vlado Jurgučio ir Juozo Paknio asmenybėmis. Darbo uždaviniai. Apžvelgti Vlado Jurgučio. Vlado Jurgučio biografija. Gimė 1885 m. Tapo Lietuvos banko vadovu. Po 7 metų kadencijos atsistatydino iš šių pareigų. Sovietų okupacijos metais tapo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto dekanu. Vlado Jurgučio asmenybės bruožai. Gebėjo savikritiškai pažvelgti į save ir pasirinkti gerus specialistus. Punktualus ir drausmingas. Banko valdytojas šias savybes skiepijo ir savo pavaldiniams. Dėmesingas ir dosnus. Giliai tikintis katalikas. Didis pedagogas. Būtinybė aiškinti ir savo žinias perteikti kitiems V. Didelio ryžto, tvirtos nuomonės ir niekada neabejojo savo idėjomis. Vlado Jurgučio veikalai. „Finansų mokslo pagrindai“ (1938) „Pinigai“ (1938) „Bankai“ (1940). Juozo Paknio biografija. Gimė 1883 m. Juozo Paknio asmeninės savybės. Aktyvistas. Įkūrė Lauko darbininkų, bežemių ir mažažemių organizaciją. Atsidavęs Lietuvai. J. Paknys buvo faktiškas Lietuvos banko vadovas. Mažakalbis. Teigiama, kad anksčiau jam tapti banko valdytoju sutrukdė mažakalbystė. Pareigingas ir sumanus. J. Matulionis „Paknys, žinant jo pareigingumą ir sumanumą. K. Bielinis „Padarė nepaprastai fiziškai silpno ir kuklaus bernioko įspūdį ir sukėlė mintį. Jurgutis „Platesnei visuomenei jį tinkamai įvertinti nelengva. Išvados. Jurgutis didžiąją dalį savo gyvenimo paskyrė Lietuvos bankui bei profesoriavimui universitete.


Lietuvos žymieji bankininkai: Vladas Jurgutis ir Juozas Paknys.

Supažindinti su žymiųjų Lietuvos bankininkų – Vlado Jurgučio ir Juozo Paknio asmenybėmis.

Apžvelgti Vlado Jurgučio biografiją; Išsiaiškinti Vlado Jurgučio asmenybės bruožus; Aptarti Juozo Paknio gyvenimą ir charakterio savybes.

Tapo Lietuvos banko vadovu. Pagrindinė priežastis – V. Jurgučio nesutikimas priimti nekompetentingus Lietuvos banko direktorius: „Iš Banko pasiliuosuoju savo prašymu, kadangi negaliu paklusti paklusti siauranacionalistiniams prof. A. Voldemaro vyriausybės reikalavimams“. Atsidavė universitetiniam darbui.

Sovietų okupacijos metais tapo Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto dekanu. Pateko į Štuthofo koncentracijos stovyklą. Grįžęs vėl profesoriavo Vilniaus universitete, tačiau greit buvo atleistas iš pareigų. Iki gyvenimo pabaigos buvo sekamas KGB agentų. 1966 m. sausio 9 d. mirė Vilniuje, palaidotas Palangoje.

Punktualus ir drausmingas. Psichologinė „rankos paspaudimo“ procedūra: Aštuntą valandą tarnybinės banko durys būdavo uždaromos, o pavėlavusieji galėdavo įeiti tik pro priekines, klientams skirtas duris. Ten jų laukdavęs pats V. Jurgutis, jis nesibardavo, bet šypsodamasis paduodavo kiekvienam ranką.

Dėmesingas ir dosnus. Artimieji juokauja, kad dovanoti turbūt buvusi jo silpnybė: išleisdamas iš namų patikusį svečią, tuoj apžvelgdavo, ką galėtų šiam padovanoti. Pavyzdžiui, kai V.

  • MS PowerPoint 326 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 21 puslapis (1010 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Viktorija
  • Lietuvos žymieji bankininkai Vladas Jurgutis ir Juozas Paknys
    10 - 3 balsai (-ų)
Lietuvos žymieji bankininkai Vladas Jurgutis ir Juozas Paknys. (2016 m. Gruodžio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvos-zymieji-bankininkai-vladas-jurgutis-ir-juozas-paknys.html Peržiūrėta 2018 m. Gruodžio 16 d. 10:14
×