Lietuvos Respublikos bendrosios kompetencijos teismų sistema skaidrės


Lietuvos Respublikos bendrosios kompetencijos teismų sistema. 3 4 5 6 7 8 9. Įvadas Kas yra teismas? Teismų rūšys Teismų Instancijos Kokie Lietuvoje veikia teismai. Darbo tikslas – pristatyti ir supažindinti Lietuvos Respublikos bendrosios kompetencijos teismų sistemą. Įvadas. Teismas – tai įstatymų nustatyta tvarka įsteigta institucija. Bendrosios kompetencijos teismas – teismas. Teismų rūšys. Kasacinis teismas – kasacinės instancijos teismas. Teismų Instancijos. Lietuvoje veikia 22 bendrosios kompetencijos teismai ir specializuoti teismai. Kokie Lietuvoje veikia teismai? Apylinkės teismas yra pirmoji instancija. Apylinkės ir Apygardos teismas. Lietuvos apeliacinis teismas yra apeliacinė instancija byloms. Lietuvos apeliacinis ir Aukščiausias teismas. Apibendrinant galima teigti. Išvados. Bendrosios kompetencijos teismai. Informacijos šaltiniai.


Įvadas Kas yra teismas? Teismų rūšys Teismų Instancijos Kokie Lietuvoje veikia teismai? Apylinkės ir Apygardos teismas Lietuvos apeliacinis ir Aukščiausias teismas Išvados Informacijos šaltiniai.

Darbo tikslas – pristatyti ir supažindinti Lietuvos Respublikos bendrosios kompetencijos teismų sistemą. Darbo uždaviniai: Pristatyti kas yra teismas; Nurodyti kiek ir kokių Lietuvoje yra teismų. Pateikti detalią informaciją apie kiekvieną teismą.

Teismas – tai įstatymų nustatyta tvarka įsteigta institucija, kuri vykdo teisingumą. Siekiant garantuoti, kad niekas neįtakotų teismų priimamų sprendimų, kad jie būtų teisingi ir nešališki, Konstitucijoje ir Teismų įstatyme yra numatyta, jog teismai, vykdydami teisingumą, yra nepriklausomi nuo jokių kitų valstybės valdžios ir valdymo institucijų, pareigūnų, politinių partijų, organizacijų ir kitų asmenų. Teismų sistemą, jų kompetenciją, teismų organizavimo, veiklos, administravimo ir savivaldos sistemą, teisėjų statusą, jų skyrimo, karjeros, atsakomybės bei kitus su teismų veikla susijusius klausimus reglamentuoja Konstitucija, Teismų įstatymas ir kiti įstatymai.

Bendrosios kompetencijos teismas – teismas, nagrinėjantis baudžiamąsias ir civilines bylas. Administracinis teismas – specializuotas teismas, nagrinėjantis administracines bylas. Finansų teismas –  finansų teismas sprendžiantis mokesčių ir muitų bylas Socialinis teismas - specializuotas teismas, nagrinėjantis bylas socialinės teisės srityje.

Kasacinis teismas – kasacinės instancijos teismas. Peržiūri apeliacinės instancijos teismų sprendimus ir nutartis kasacine tvarka.

  • MS PowerPoint 547 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (622 žodžiai)
  • Kolegija
  • Andrius
  • Lietuvos Respublikos bendrosios kompetencijos teismų sistema skaidrės
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietuvos Respublikos bendrosios kompetencijos teismų sistema skaidrės. (2020 m. Rugsėjo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietuvosrespublikos-bendrosios-kompetencijos-teismu-sistema-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 28 d. 04:25
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo