Lietvos nedarbo lygis kitų ES šalių kontekste


Es saliu nedarbas. Es salys nedarbas. Frikcinis nedarbas. Nedarbas lietuvoje referatas. Es saliu nedarbo lygis. Nedarbo lygis lietuvoje referatas. Europos sajungos salys nedarbas. Europos šalių nedarbas. Nedarbas lietuvoje europos sąjungos kontekste. Nedarbo referatas.

Įvadas. Kas yra nedarbas. Nedarbo lygis. Europos ekonomikos atkūrimo planas? Parama realiajai ekonomikai ir pasitikėjimo didinimas. Nedarbo lygis lietuvoje ir europos sąjungoje sausio mėnesį. Nedarbo lygis lietuvoje ir europos sąjungoje liepos mėnesį. Nedarbo lygis lietuvoje ir europos sąjungoje antrajame ketvirtyje. Ekspertų prognozės. Ispanija- nedarbo europoje pirmūnė. Išvados. Priedas. Nedarbo lygis europos sąjungos šalyse. Literatūros sąrašas.

Tarp daugelio ekonomikos procesų reikšmigą vietą užima darbas, nes jis- ne tik žmogaus pajamų, bet ir socialinio statuso , pilnavertiškumo šaltinis. Visos ekonomikos požiūriu darbas duoda riboto ištekliaus- darbo jėgos- naudojamo prekių ir paslaugų gamybai efektą. Dėl to tiek atskiras asmuo, tiek visuomenė apskritai laimi, kai visi , kurie gali, dirba.

Ekonomomikoje daugiausia dėmesio skiriama nedarbo lygio mažinimui. Norima sukurti tokia darbo rinką, kurioje žmogus norintis ir galintis dirbti darbą susirastų greitai. Didelis nedarbo lygis yra ekonomikis ir socialinis blogis. Tai yra nesukurtas nacionalinis vidaus produktas, didelės socialinės išmokos, profesinų įgudžių praradimas, nusikaltimų ir savižudybių skaičiaus augimas.

Mano darbo tikslas yra išnagrinėti lietvos nedarbo lygį kitų es nedarbas- socialinis reiškinys, kai darbingas asmuo neturi darbo. Nedarbu nelaikomi atvejai, kai darbo neturi nepilnamečiai, pensininkai, dirbti negalintys invalidai ir kai nedirba žmonės, turintys pakankamai turto ar nedarbinių pajamų, iš kurių gali pragyventi.

Nedarbas siejasi su asmens ir jo šeimos negebėjimu apsirūpinti pirmos būtinybės (maistas, drabužiai. ) ir kitokiomis prekėmis, apmokėti būstą, komunalines paslaugas, vaikų ir/ar savo mokslą, pramogas. Finansinis nepajėgumas siejasi ir negalėjimu apmokėti gydymo paslaugų, sveikatos draudimo nebuvimu, negalėjimu apsidrausti nuo nelaimių.

Aiškinantis nedarbo kilmę, svarbią reikšmę turi jo skirstymas į tipus. Ekonomistai skiria tris tipus: frikcinį (tekamąjį), struktūrinį ir ciklinį, arba nepakankamos paklausos.

Tekamasis (frikcinis) nedarbas- trumpalaikis neišvengiamas nedarbas. Šis terminas naudojamas kalbant apie darbuotojus, kurie ieško darbo arba tikisi jį gauti artimoje ateityje. Manoma kad frikcinis nedarbas neišvengiamas ir tam tikru mastu net pageidautinas, nes žmonės sava valia pereina iš mažai apmokamų darbo vietų į geriau apmokamą, produktyvesnį darbą.

Struktūrinis nedarbas- tai nedarbo forma, kurią sąlygoja gamybos techninio lygio augimas, kai esamoji dalies darbuotojų kvalifikacija nebeatitinka darbo paklausos (techninio lygio) reikalavimų. Laikui bėgant vartotojų paklausos sudėtyje ir technologijojevyksta svarbūs pokyčiai, kurie savo ruožtu keičia darbo jėgos visuminės palausos sudėtį. Dėl tokių ūkinės veiklos pokyčių kai kurių profesijų paklausa sumažėja arba visiškai išnyksta, o kitų paklausa, įskaitant naujas profesijas, išauga.

Struktūrinį nedarbas atskirti nuo tekamojo(frikcinio) sunkoka.

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2010 m.
  • 13 puslapių (3605 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arina
  • Lietvos nedarbo lygis kitų ES šalių kontekste
    10 - 1 balsai (-ų)
Lietvos nedarbo lygis kitų ES šalių kontekste. (2010 m. Gruodžio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/lietvos-nedarbo-lygis-kitu-es-saliu-kontekste.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 01:45
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo