Ligonio vertinimo forma pavyzdys


Priklausomybės / Nepriklausomybės vertinimas. Slaugos diagnozė.


Pacientės klausa gera, rega patenkinama, akiniai reikalingi tik skaitymui. Jutimai bei refleksai geri, jaučia karštį bei šaltį, užuodžia. Tačiau dešinė koja, nuo čiurnos - nejautri, tad yra rizika su ja užkliūti, susižeisti. Pagal Morse griuvimo skalę – griuvimo rizika didelė (60 balų). Moteris įvardijo, jog dėl dešinės kojos nejautrumo yra jau ne kartą pargriuvusi, jos eisena sutrikusi dėl žiūrėjimo sau po kojomis, nejautrios kojos vilkimo. Šiuo metu, ligoninėje, po operacijos vaikšto su vaikštyne. Namie pagalbinių priemonių vaikštant nenaudojo.

Nerimo, baimės, panikos priepuolių ar kitų psichologinių problemų pacientė neįvardijo. Paklausus, kaip jaučiasi, atsakė, jog gerai, ligoninėje yra puikiai prižiūrima ir slaugoma.

Moteris dirba ligoninėje slaugytojos padėjėja. Kenksmingų veiksnių jos sveikatai galinčių būti darbe nepažymėjo. Teigė, jog dirbdama ligoninėje streso ar neigiamų emocijų nepatiria. Užmokestis pakankamas šeimai išlaikyti, kadangi vyras taip pat dirba.

Moteris su vyru gyvena trijų kambarių bute, kuriame yra visi patogumai (dušas, tualetas ir t.t.). Abu vaikai studijuoja, tėvus aplanko savaitgaliais.

Pacientė noriai kalbėjo su manimi, kalbėjo garsiai, aiškiai, rišliai atsakinėjo į klausimus, nevengė akių kontakto, pajuokaudavo ir nusišypsodavo. Atsižvelgiant į neverbalinės kalbos aspektus, galiu teigti, jog moteris drąsiai bendravo, gestikuliavo rankomis, keitė veido išraiškas, kai to reikėjo, reiškė emocijas. Pokalbio metu ji patogiai gulėjo lovoje šiek tiek pakėlusi dešinę koją.

Pacientės pasiteiravus apie skausmą pooperacinėje vietoje, paaiškėjo, kad jai visiškai neskauda (balais 0), kadangi, kaip ir minėjo, ši koja yra nejautri. Taigi, vaistai skausmo malšinimui nevartojami.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 8 puslapiai (1387 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Ligonio vertinimo forma pavyzdys
    10 - 7 balsai (-ų)
Ligonio vertinimo forma pavyzdys. (2016 m. Balandžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/ligonio-vertinimo-forma-pavyzdys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 18:01
×