Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpos


Ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokos. Asmenys, draudžiami ligos ir motinystės socialiniu draudimu. Ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas. Ligos ir motinystės socialinio draudimo stažas savarankiškai dirbančių asmenų bei asmenų. Ligos ir motinystės socialinio draudimo. stažo reikalavimas netaikomas. Kompensuojamasis uždarbis. pašalpų dydžiui apskaičiuoti. Kompensuojamasis uždarbis pašalpų dydžiui nustatyti apskaičiuojamas. Ligos pašalpos. Ligos pašalpos skyrimo atvejai. Teisė gauti ligos pašalpą. Ligos pašalpos dydis. Ligos pašalpos mokėjimo trukmė. Pašalpos mokėjimo trukmė sergančio šeimos nario slaugymui. Pašalpos mokėjimo trukmė vaikui prižiūrėti. Ligos pašalpa nemokama apdraustiesiems asmenims. Motinystės pašalpa. Motinystės pašalpos mokėjimo trukmė ir dydis. Tėvystės pašalpa. Tėvystės pašalpos mokėjimas. Motinystės (tėvystės) pašalpa. Motinystės (tėvystės) pašalpos mokėjimas. Profesinės reabilitacijos pašalpa. Profesinės reabilitacijos pašalpa mokama. Dokumentai ligos pašalpai gauti. Dokumentai motinystės pašalpai gauti. Dokumentai tėvystės pašalpai gauti. Dokumentai motinystės (tėvystės) pašalpai gauti. Dokumentai profesinės reabilitacijos pašalpai gauti.

Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpos 2010 m. spalis.

Išmokų rūšys: ligos profesinės reabilitacijos motinystės tėvystės motinystės (tėvystės).

Draudiminiai įvykiai (socialinės rizikos), kurių metu mokamos ligos ir motinystės socialinio draudimo išmokos: Ligos pašalpa – laikino nedarbingumo metu Motinystės pašalpa – nėštumo ir gimdymo atostogų metu Tėvystės pašalpa – tėvystės atostogų metu Motinystės (tėvystės) pašalpa – vaiko priežiūros atostogų metu, kol vaikui sueis vieni ar dveji metai, arba vaiko priežiūros atostogų, suteiktų įsiteisėjus teismo sprendimui įvaikinti, metu Profesinės reabilitacijos pašalpa – dalyvavimo profesinės reabilitacijos programoje metu.

IŠMOKŲ PASKIRTIS: kompensuoti ligos ir motinystės socialiniu draudimu apdraustiesiems asmenims dėl draudiminių įvykių dalį prarastų ar negautų darbo pajamų.

Asmenys, draudžiami ligos ir motinystės socialiniu draudimu.

Ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą sudaro: Ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokų mokėjimo laikotarpiai; Ligos, motinystės, motinystės (tėvystės) ir profesinės reabilitacijos pašalpų gavimo laikotarpiai; Ligos pašalpos dėl nelaimingų atsitikimų darbe ar susirgimų profesine liga gavimo laikotarpiai; Nedarbo socialinio draudimo išmokų gavimo laikotarpiai.

Ligos ir motinystės socialinio draudimo stažo reikalavimas netaikomas.

Apdraustiesiems asmenims, kurie iki laikinojo nedarbingumo, nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros atostogų pradžios yra iki 26 metų ir neįgijo stažo dėl to, kad nurodytuoju laikotarpiu mokėsi pagal bendrojo ugdymo programą ar pagal profesinio mokymo programą bei aukštosiose mokyklose pagal dieninę arba nuolatinę studijų formą, jeigu jie tik baigę atitinkamą mokyklą tapo apdraustaisiais per 3 mėnesius nuo mokslo baigimo (pagal mokslo baigimą įrodantį dokumentą); Apdraustiesiems asmenims, kurie iki laikinojo nedarbingumo, nėštumo ir gimdymo, tėvystės ar vaiko priežiūros atostogų pradžios neįgijo stažo dėl to, kad nurodytuoju laikotarpiu buvo draudžiami kaip pareigūnai ir pertrauka nuo jų statuso pasikeitimo iki ligos ir motinystės socialinio draudimo pradžios neviršija 3 mėnesių.

  • Teisė Skaidrės
  • MS PowerPoint 55 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 35 puslapiai (2179 žodžiai)
  • Darbas
  • Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpos
    10 - 5 balsai (-ų)
Ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpos. (2015 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/ligos-ir-motinystes-socialinio-draudimo-pasalpos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:00
×