Likvidumas ir jo valdymas banke


Likvidumas ir jo valdymas banke. Likvidumas. Likvidumo formulė. Likvidumo rodiklį tvirtina. Banko likvidumas ir jo pelningumas. Likvidžiųjų lėšų rūšys. Likvidumo rizika –tai. Išorinės aplinkybės. Vidinės aplinkybės. Aukštesnis likvidumo poreikis reikalingas, jei tyrimai rodo. Likvidumo poreikio šaltiniai. Likvidumo valdymo metodai. Aktyvų ir pasyvų valdymas.

Yra atvirkščiai proporcingi dydžiai: kuo didesnis likvidumas, tuo mažesnis pelningumas ir atvirkščiai. Tai prieštarauja pagrindiniam banko tikslui – pelno gavimui.

Pirmos rūšies: Kasos grynieji pinigai ir pinigai kelyje Privalomi rezervai Lietuvos banke Komercinio banko sąskaita Lietuvos banke.

Antros rūšies: Paskolos bankams Trumpalaikės ir ilgalaikės paskolos su vyriausybės garantija Inkasuotos, bet negautos piniginės lėšos.

Trečios rūšies : Paskolos išduotos įkeitus gyvenamuosius namus Ketvirtos rūšies : Trumpalaikės ir ilgalaikės paskolos, suteiktos valstybiniam ir privačiam sektoriui Nelikvidžios priemonės: Pastatai ir pagrindinės priemonės Kiti aktyvai.

Rizika, kad bankas negalės laiku įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų. Likvidumo rizikai atsirasti įtaką turi išorinės ir vidinės aplinkybės.

Bankų vykdomos labai pelningos, bet ypač rizikingos operacijos banko balansų aktyvų ir pasyvų neatitikimas vieni kitiems; kredito išteklių nesubalansavimas pagal terminus ir sumas per didelis nuosavo kapitalo viršijimas pritrauktomis lėšomis bankų išduodami stambūs kreditai vienam klientui nepagrįstas indėlių palūkanų normos sumažėjimas ir aukštos palūkanų normos išduodamiems kreditams. skolininkams keliamų reikalavimų sumažinimas naujų paslaugų teikimas be tinkamo personalo pasirengimo bankų piktnaudžiavimas profesinės valdymo klaidos netinkamai parengta bankų veiklos taktika ir strategija ir pan.

  • Bankininkystė Skaidrės
  • MS PowerPoint 42 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (557 žodžiai)
  • Agnė
  • Likvidumas ir jo valdymas banke
    10 - 4 balsai (-ų)
Likvidumas ir jo valdymas banke. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/likvidumas-ir-jo-valdymas-banke.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 09:19
×