Likvidumo rizikos analizė


Likvidumo rizika. Likvidumo rizikos valdymas. Likvidumo rizikos valdymas banke. Banko likvidumas. Banko likvidumo samprata. Dnb banko likvidumas. Banko likvidumo rizika. Šiaulių banko likvidumo rizikos valdymo analizė. Likvidumo rizikos rūšiavimas. Likvidumo krize.

Likvidumo rizikos samprata. Likvidumo rizikos šaltiniai. Banko likvidumo analizė. Likvidumo įvertinimas pagal banko balansą. Likvidumo rodikliai. Centrinio banko reikalavimai. Privalomosios atsargos.

Banko likvidumas gali būti apibrėžiamas kaip gebėjimas bet kokiu momentu (šiandien ir netolimoje ateityje) patenkinti visus iš banko išeinančių pinigų srautų poreikius (kasdieniniams mokėjimams atlikti, nenumatomu mokėjimų vykdymui ir spekuliacijai). Netikėtai pasikeitę banko depozitų ir kreditų srautai gali sukelti bankui likvidumo krizę, Bankas nesugebės patenkinti savo klientų ketinimų atsiimti depozitus ir negalės suteikti savo klientams kreditų. Tai ir yra likvidumo rizika.

Likvidumo rizika turėtų būti suprantama ne vien tik kaip likvidumo krizės rizika, bet ir kaip rizika, galinti daryti įtaką banko pelningumui. Savo likvidumo problemas bankas gali spręsti dviem būdais -realizuodamas savo aktyvūs ir pritraukdamas papildomų pasyvų. Abu būdai gali neigiamai paveikti banko pelningumą, Gali atsitikti taip, kad bankas bus priverstas realizuoti savo aktyvus nepalankiomis sąlygomis ir dėl to patirs nuostolių. Kita vertus, bankui gali tekti brangiai skolintis pinigų rinkoje ir taip mažinti savo grynąsias palūkanų pajamas. Būtent pelningumo aspektas ir lemia tai, kurį šių būdų pasirenka bankas (žinoma, jeigu yra galimybė skolintis pinigų rinkoje).

Stambūs transnacionaliniai bankai dažniau naudojasi antruoju likvidumo palaikymo būdu (t. Skolinasi pinigų rinkoje), o smulkesni vietiniai bankai labiau linkę kaupti savo balansuose didesnes likvidumo atsargas. Tai, žinoma, galima paaiškinti tuo, kad stambių ir tarptautinėje rinkoje gerai žinomų bankų skolinimosi nagrinėjant banko likvidumo problemų atsiradimo priežastis galimgreitas vertybinių popierių rinkos žlugimas. Pavyzdys galėtų būti vadinamasis juodasis pirmadienis , kuris įvyko 1987 m. Spalio mėn.

Vienos ar kelių finansinių institucijų žlugimas, kuris sukelia visuotinę paniką ir bendrą bankinės sistemos likvidumo krizę.

Neadekvatūs valstybinių institucijų veiksmai finansinių institucijų ar visos ekonomikos atžvilblogas palūkanų normos rizikos valdymas, pajamų praradimas, pelningumo kritimas ir dėl to atsiradęs nepasitikėjimasneefektyvus pinigų šaltinių diversifikavimas ir pernelyg didelis pasitikėjimas stambiais depišorinė likvidumo rizika veikia visus rinkos dalyvius, Finansų sistema praranda likvidumą arba jis gerokai sumažėja. Tuo tarpu vidinė arba specifinė likvidumo rizika - atskiros finansų institucijos likvidumo probleskaičiuojant trumpalaikius pasyvus įtraukiami ir užbalansinės veiklos įsipareigojimai.

  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (2533 žodžiai)
  • Likvidumo rizikos analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Likvidumo rizikos analizė. (2011 m. Birželio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/likvidumo-rizikos-analize.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 23:26
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo