Likvidumo rizikos valdymo auditas


Įvadas. Alder hey skandalas. Audito programa. Audito ataskaita. Dokumentai. Literatūra.


Temos aktualumas. Be vidaus audito neįmanoma efektyvi banko veikla, geri jo finansiniai rezultatai. Svarbu yra atlikinėti auditus kuo dažniau, kad laiku galima būtų pastebėti sutrikimus ir sugebėti juos pašalinti. Vidaus auditoriai turi labai svarbų vaidmenį bankuose, nes būtent jų atliktais auditais, o tiksliau audito ataskaitomis, remiasi banko valdyba priimdama sprendimus banko veiklai gerinti. Labai svarbus yra auditorių kruopštumas ir sugebėjimas pateikti tinkamas rekomendacijas, kaip galima šalinti audito metu rastus neatitikimus ir pažeidimus.

Darbo tikslas – remiantis LB valdybos nutarimu Nr. 149 paruošti likvidumo rizikos audito programą ir pagal ją pateikti audito ataskaitą.

Išnagrinėjus LB valdybos nutarimą Nr. 149 paruošti AB „Bankas“ kredito rizikos departamento likvidumo rizikos audito programą;

Pateikti AB „Bankas“ kredito rizikos departamentui likvidumo rizikos valdymo audito ataskaitą su pastebėjimais, rizikomis ir rekomendacijomis.

Darbo struktūra: Kursinis darbas susideda iš 15 puslapių, į kuriuos įeina titulinis lapas, turinys, įvadas, trumpas Alder Hey skandalo aprašymas, audito programa, ataskaita, AB „Bankas“ vidaus dokumentai ir literatūra.

Alder Hey – vaikų ligoninė Liverpulyje, Didžioji Britanija. Ligoninė buvo įsteigta 1914 metais. Kiekvienais metais šioje ligoninėje buvo gydoma apie 270 tūkst. vaikų.

Dickas Van Velzenas – profesorius, Alder Hey ligoninės patologas, kuris prisipažino naudojęs tam tikrus organus mokslinių tyrimų tikslais, be koronerio leidimo ar tėvų sutikimo. Taip pat buvo atskleista, kad jis laikė vaiko galvą stiklainyje. Profesorius kaltino ligoninę organų išpardavimo praktikoje sakydamas, kad jis pašalintus 845 vaikų organus saugojo, nes jis neturėjo lėšų iš ligoninės atlikti išsamius po mirties tyrimus ir teigė, kad jis visada tikėjosi užbaigti juos vieną dieną.

Įvykiai, išsirutulioję į turbūt didžiausią Didžiosios Britanijos skandalą bioetikos srityje, prasidėjo Bristolio karališkojoje ligoninėje, kai čia 1992 m. širdies operacijos metu mirė 11 mėnesių mergaitė Samantha Rickard. 1996 m. jos mama, sužinojusi apie itin didelius kūdikių, kuriems buvo atliekamos širdies operacijos, mirtingumo rodiklius minėtoje ligoninėje, paprašė dukters medicininės kortelės kopijos ir joje rado patologo, dariusio skrodimą, įrašą chirurgui, kuriame rašoma, kad dukros širdis buvo paimta. Tai sužinojusi, mama kreipėsi į ligoninę ir ši skubiai grąžino širdį. Išgirdę apie šį įvykį Bristolio karališkojoje ligoninėje, kiti tėvai taip pat nusprendė kreiptis į ligoninę, norėdami išsiaiškinti, ar ne taip pat buvo pasielgta ir su jų vaikais, mirusiais širdies operacijų metu. Sužinoję, kad ir jų mirusių vaikų širdys buvo pašalintos skrodimo metu, tėvai surengė viešą spaudos konferenciją, kurioje papasakojo, kokia medicininė praktika yra vykdoma Bristolio karališkojoje ligoninėje.

Kai pasklido informacija apie paimtas mirusių vaikų širdis tinkamai neinformavus tėvų, buvo pradėtas viešas Bristolio karališkosios ligoninės tyrimas.

  • Bankininkystė Referatas
  • Microsoft Word 60 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2730 žodžiai)
  • Kolegija
  • Deimantė
  • Likvidumo rizikos valdymo auditas
    10 - 1 balsai (-ų)
Likvidumo rizikos valdymo auditas. (2017 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/likvidumo-rizikos-valdymo-auditas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:52
×