Limfinė sistema skaidrės


Limfinė sistema. Kpt. Darius Urbonas. Limfinė sistema yra glaudžiai susijusi su kraujotakos sistema. Limfinės sistemos sudėtis. Limfinė sistema sudaryta limfagyslės. Limfagyslės prasideda tarpląsteliniuose tarpuose aklinais vamzdeliais - limfiniais kapiliarais. Limfa. Limfagyslės surenka iš. Limfiniai organai ir audiniai. Skiriami pirminiai (centriniai) limfiniai organai - (kaulo čiulpai. Užkrūčio liauka. Užkrūtis yra pagrindinis imunogenezės organas. Užkrūtis yra už. Ją gaubia plona jungiamojo audinio kapsulė. Skiltelės išorinė dalis. Skiltelės žievėje gausu didžiųjų limfocitų - limfoblastų. Blužnis. Blužnis yra kraujotakos ir limfinės sistemos organas. Blužnis yra viršutinėje pilvo ertmės dalyje. Blužnies sandara. Blužnį iš visų pusių dengia pilvaplėvė. Blužnies arterija įėjusi šakojasi į šakas. Dėl atviros kraujotakos blužnies limfoidinis audinys tiesiogiai kontaktuoja su svetimais patekusiais baltymais (antigenais). Ryklės limfoidinio audinio žiedas. Ties oro ir. Ryklės migdolas 2. Gomurio migdolas 3. Liežuvio migdolas. Jie stengiasi sulaikyti patogeninius mikroorganizmus. Limfmazgis. Tam tikrų sričių ir organų limfagyslės įteka į kelis ar keliolika limfmazgių. Į kiekvieną limfmazgį įeina limfagyslės. Limfoidinio audinio telkiniai. Virškinimo ir kvėpavimo takų gleivinėje gausu pavienių limfocitų ir jų telkinių - limfinių mazgelių. Klausimai ?

Limfinė sistema sudaryta: limfagyslės, limfiniai kamienai ir latakai limfiniai organai (limfmazgiai, migdolai, blužnis, čiobrialiaukė ryklės limfoidinio audinio žiedas, ) limfoidinio audinio telkiniai.

Limfagyslės prasideda tarpląsteliniuose tarpuose aklinais vamzdeliais - limfiniais kapiliarais. Jos keliauja kartu su arterijomis ir venomis. Limfagyslės įteka į limfmazgius. Limfagyslės renkasi į stambesnius sritinius limfinius kamienus (Jungo, poraktikaulinis, bronchinis tarpuplaučio, žarniniai, juosmeninis). Šie stambėdami susirenka į 2 limfinius latakus - krūtininį lataką ir dešinįjį limfinį lataką, kurie atsiveria žastinių galvos venų intakų srityje.

Limfagyslės surenka iš audinių limfą. Limfos sudėtis labai panaši kaip kraujo plazmos (baltymų 3-4 X mažiau) ir priklauso limfagyslės vietos. Galūnių limfagyslių limfoje gausu baltymų. Virškinamos trakto - daug riebalų, baltymų, angliavandenių, todėl ji balzgana ir vadinama pieninėmis sultimis (chylus). Pratekėjusi pro limfmazgius limfa pasipildo forminiais elementais (99% limfocitai).

Užkrūtis yra pagrindinis imunogenezės organas, kuriame bręsta ir diferencijuojasi limfocitai. Itin svarbus imuninės sistemos darbui, ypač vaisiui ir vaikams iki 2 metų amžiaus. Naujagimio užkrūtis sveria 13 g. Vėliau ji sparčiai didėja. Ypač pirmais mėnesiai, iki 7 metų bei iki lytinio brendimo. 15 metų vaiko - 35 g. Vėliau jos masė mažėja. Suaugusio sveria 5g.

Užkrūtis yra už krūtinkaulio, viršutinio tarpuplaučio priekyje, prieš širdies stambiųjų kraujagyslių pluoštą ir gerklę. Ją sudaro dvi pailgos, asimetrinės, pilkai rožinės spalvos skiltys.

Ją gaubia plona jungiamojo audinio kapsulė, nuo kurios į organo vidų nueina pertvarėlės, dalijančios liauką į skilteles. Pertvarėlėmis patenka kraujagyslės, limfagyslės ir nervai.

  • MS PowerPoint 1764 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (855 žodžiai)
  • Universitetas
  • Erika
  • Limfinė sistema skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Limfinė sistema skaidrės. (2015 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/limfine-sistema-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 09:43
×