Limfodrenažinis masažas


Įvadas. Limfodrenažinio masažo veikimas. Limfinės sistemos sandara ir reikšmė organizmui. Limfodrenažinio masažo paskirtis. Limfodrenažinio masažo indikacijos ir kontraindikacijos. Limfodrenažinio masažo technika. Limfodrenažinio kūno masažo atlikimo technikos. Nugaros limfodrenažinio masažo eiga. Išvados. Literatūros sąrašas.

Masažas – vienas seniausių būdų, kuriuos žmonės naudoja sveikatai gerinti. Tai taip pat viena iš priemonių, orientuotų tiek į išvaizdos, tiek fizinės bei emocinės savijautos puoselėjimą. Įvairios masažo rūšys ir technikos veikia organizmą skirtingai, todėl norint pagerinti tam tikras organizmo funkcijas, labai svarbu suprasti kokiu atveju kokį masažą rinktis, kad galima būtų tikėtis teigiamo, o ne nepageidaujamo poveikio. Šiame darbe aptariamas limfos drenažo masažas, kuris nėra skirtas vien moters grožiui, nors iš tiesų jis veiksmingai padeda lieknėti ir mažinti celiulitą, specialistai pabrėžia, kad pirmiausia toks masažas teigiamai veikia sveikatą, valo ir detoksikuoja organizmą, gerina medžiagų apykaitą ir šalinimo funkcijas. Todėl, pirmiausia, siekiant išsiaiškinti limfodrenažinio masažo techniką ir naudą, reikia suprasti limfinės sistemos ypatumus, svarbą bei tekėjimo sistemą, kuri yra pakankamai sudėtinga. Taip pat, prieš atliekant šį masažą reikėtų įsidėmėti kokiais atvejais jis skiriamas ir kokioms patologijoms ar sutrikimams esant, jis gali būti kenksmingas. Nors daugelyje masažo kabinetų profilaktinis limfos drenažas atliekamas aparatų pagalba grožio tikslais, šiame darbe pateikiamas medicininis, taikomas jau atsiradus ligoms, limfodrenažas. Jis gali būti atliekamas pagal specialias rankinio masažo metodikas arba taip pat įvairiais aparatais.

Limfos kryptis yra nuo galūnių link limfmazgių, t. y. iš apačios į viršų. Žmogus, ko gero, yra vienintelis žinduolis, kurio limfa teka vertikaliai žemės paviršiui, todėl turi įveikti didesnę žemės traukos jėgą – tam, kad galėtų tekėti organizmu iš apačios į viršų, kad patektų į kairio raktikaulio srityje esančią veną, o iš jos – į kepenis. Taigi, kaip sutrinka kraujotaka, taip sulėtėti gali ir limfos darbas, tik limfą organizme varinėja ne širdis, o raumenys, todėl mažas fizinis krūvis, sėdimas darbas turi labai blogą įtaką limfos tėkmei, o tai lemia įvairius sveikatos sutrikimus, skysčių ir toksinų kaupimąsi organizme.

Visuomenėje nusistovėjusi nuomonė, jog limfodrenažinis masažas taikomas daugiausiai lieknėjimo sumetimais, tačiau šis masažas (pavadinimas kilęs nuo žodžio „drenuoti“), tai aktyvus daugiafunkcinis masažas. Jis gali būti taikomas kojų sunkumo lengvinimui, kraujo cirkuliacijos aktyvinimui ir kovai su celiulitu, tačiau pagrindinis jo tikslas – gerinti limfos nutekėjimą į limfmazgius taip valant organizmą nuo toksinų, gerinant imuninę jo funkciją, medžiagų apykaitą. Fiziniais pratimais limfa niekada neišjudinama taip gerai, kaip limfodrenažinio masažo procedūromis. Atliekant šį masažą vyksta giluminis limfos tėkmės suaktyvinimas. Kiekviena kūno dalis stimuliuojama limfos tekėjimo kryptimi. Norint atlikti tokį masažą rankiniu būdu, būtina gerai išmanyti žmogaus anatomiją, limfos tekėjimo kryptis, limfmazgių lokalizaciją.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1938 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kami
  • Limfodrenažinis masažas
    10 - 1 balsai (-ų)
Limfodrenažinis masažas. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/limfodrenazinis-masazas.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 18:20
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo