Limfoidinė sistema pristatymas


Limfoidinė sistema. Šią sistemą sudaro. Šios sistemos vystymasis, sandara, funkcija panaši į kraujotakos sistemos. Limfiniai indai. Limfagyslės. Limfiniai kamienai. Krūtininis latakas. Dešinysis limfinis latakas. Audinių skystis, patekęs į limfinius kanalus, vadinamas limfa. Limfoidiniai organai. Limfmazgiai. Limfoidinė sistema. Limfoidiniai organai. Blužnis, lien. Blužnis. Čiobrialiaukė, thymus. Čiobrialiaukė, užkrūčio liauka, thymus. Limfoidiniai mazgeliai,. folliculi lymphoidei. Imunitetas.


LIMFINIAI INDAI: Limfiniai kapiliarai, Limfagyslės, Limfiniai kamienai, Limfiniai latakai. LIMFOIDINIAI ORGANAI: Limfmazgiai, Užkrūčio liauka, Blužnis, Ryklės limfoidinis žiedas, Limfoidinio audinio mazgeliai.

Audiniuose limfa teka limfiniais kapiliarais. (jie ploni, aklinu galu, sienelė sudaro endotelio ląstelės. Audiniuose ir organuose limfiniai kapiliarai sudaro tinklus. Susijungę kapiliarai sudaro limfagysles: Jose yra vožtuvai; Jų siena plona, jomis limfa teka labai lėtai- ją tekėti skatina kraujagyslių pulsavimas, raumenų susitraukimai, vidaus organų peristaltika.

Jų esama beveik visuose mūsų organuose ir audinuose (išskyrus smegenis, blužnį , odos ir gleivinių epitelyje, kremzlėje, placentoje , akies obuolyje). Organuose jos sudaro tinklus ir rezginius. Limfa, pratekėjusi pro kelis limfmazgius suteka į limfinius kamienus. Jie surenka limfą iš atskirų kūno dalių. Beveik visi jie poriniai: juosmeniniai , paraktiniai , jungo, bronchinis tarpuplautinis, žarninis.

Į jungo limfinį kamieną limfa suteka iš galvos ir kaklo, Į paraktinius – iš viršutinių galūnių, Į juosmeninius – iš apatinių galūnių ir mažojo dubens, Į bronchinius tarpuplautinius – iš krūtinės ląstos organų. Į žarninį – iš pilvo ertmės organų (iš jo limfa nuteka š krūtininį lataką. Limfiniai kamienai suteka į du limfinius latakus:krūtininį ir dešinįjį limfinį.

Kraujui tekant kapiliarais dėl osmosinio ir hidrostatinio slėgio skirtumo dalis kraujo plazmos patenka į audinius. Skystis, tekantis tarpląsteliniais tarpais, vadinamas audinių skysčiu. Šis skystis ne tik aprūpina ląsteles reikalingomis medžiagomis, bet ir surenka jų apykaitos produktus.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 696 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (972 žodžiai)
  • Milda
  • Limfoidinė sistema pristatymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Limfoidinė sistema pristatymas. (2016 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/limfoidine-sistema-pristatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:06
×