Limfoidinė sistema skaidrės


Kruties limfoidiniai elementais. Limfine sistema.

Limfoidinė sistema. Darbo tikslas. Limfoidinė sistema. Limfoidinės sistemos funkcijos. Limfa. Limfiniai indai. Limfiniai kapiliarai. Limfagyslės. Limfą limfagyslėmis varo šios jėgos. Limfagyslių nėra. Limfiniai kamienai. Krūtininis latakas. Dešinysis limfinis latakas. Limfoidiniai organai. Limfmazgiai. Limfmazgių paskirtis. Limfmazgio sandara. Ūžkrūčio liauka. Blužnis. Blužnies funkcijos. Blužnies sandara. Limfoidiniai mazgeliai. Migdolai (tonzilės). Organizmo imuninės reakcijos. Nespecifinis įgimtas atsakas. T limfocitai skirstomi. B limfocitai. Aktyvioji ir pasyvioji imunizicija. Alergija. Literatūra.

Sužinoti: limfoidinės sistemos organus, kokias funkcijas atlieka limfoidinė sistema, kokie yra limfiniai indai;.

Skaidrus, bespalvis skystis. Limfoje yra forminių elementų: limfocitų, plazminių ląstelių ir specifinių baltymų – antikūnių. Organizme yra 1-2 l limfos. Cheminė sudėtis panaši į kraujo plazmos, 3 - 4% baltymų, 0,1% gliukozės, 0,9% mineralinių medžiagų. Limfa pasigamina iš audinių skysčio. Limfą tekėti limfagyslėmis verčia raumenų susitraukimai, arterijų pulsavimas, kvėpavimo judesiai,neigiamas kraujospūdis venose. Limfą audiniai gauna maisto medžiagas bei pašalina medžiagų apykaitos produktus, svetimkūnius.

Smegenyse; Blužnies parenchimoje; Odos ir gleivinių epitelyje; Kremzlėje; Placentoje; Akies obuolyje.

Pratekėjusi keletą limfmazgių, limfa suteka į limfinius kamienus : Juosmeninį - surenka limfą iš apatinės kūno dalies; bronchinį tarpuplaučio - iš krūtinės ląstos organų ir krūtinkaulio srities; paraktinį - iš viršutinės galūnės, krūtinės sienos ir pakrūtinio ; jungo - iš galvos ir kaklo; nepastovųjį žarninį (atskiromis limfgyslėmis nuteka į krūtininį lataką) - iš pilvo ertmės organų. Visi jie yra, išskyrus žarninį kamieną, yra poriniai. Limfiniai kamienai suteka į du limfinius latakus: krūtininį ir dešinįjį limfinį.

Prasideda pilvo ertmėje praplatėjimu – cisterna, į kurią suteka limfa dešiniuoju ir kairiuoju juosmeniniais kamienais bei žarniniu kamienu iš pilvo ertmės organų beisienelių, dubens ertmės organų ir sienelių ir abiejų apatinių galūnių. Toliau kartu su aorta per diafragmą patenka į krūtinės ląstą. Šis latakas įteka į kairįjį veninį kampą, kurį sudaro susijungusios kairioji vidinė jungo vena ir kairioji paraktinė vena.

  • MS PowerPoint 935 KB
  • 2016 m.
  • 35 puslapiai (1556 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gairita
  • Limfoidinė sistema skaidrės
    10 - 9 balsai (-ų)
Limfoidinė sistema skaidrės. (2015 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/limfoidine-sistema-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:10
×