Limfoidinė sistema


Limfoidinė sistema, kraujo gamybos ir imuninės apsaugos organai. Limfa. limfinė sistema. Skiriami centriniai ir periferiniai imuninės sistemos organai. Imunologinių reakcijų komponentai. Plazmocitai ir makrofagai. Kaulų čiulpai, medulla ossium. Užkrūčio liauka, thymus.

Kraujui tekant kapiliarais dėl osmosinio ir hidrostatinio slėgių skirtumo dalis kraujo plazmos pereina į audinius čia vyksta atvirkščias procesas – absorbcija, tačiau ne visas filtratas grįžta į kraujagysles, nes absorbcijos jėga yra silpnesnė.

Likęs skystis teka tarpląsteliniais plyšiais ir vadinams audinių skysčiu jame yra ištirpusio deguonies, gliukozės ir kitų reikalingų medžiagų ląstelėms, kurios neturi tiesioginio sąlyčio su kraujo kapiliarais nuo kraujo plazmos audinių skystis skiriasi mažesniu baltymų kiekiu (3- 4 kartus mažiau).

Tekėdamas tarpląsteliniais plyšiais, audinių skystis ne tik aprūpina ląsteles būtinomis medžiagomis, bet ir surenka jų apykaitos produktus audinių skystis nuolat pasipildo naujomis kraujo plazmos filtrato porcijomis, todėl jis turi pastoviai nutekėti šią funkciją atlieka limfinė sistema: limfiniai kapiliarai, limfagyslės, limfiniai kamienai ir limfiniai latakai.

Audinių skystis, įtekėjęs į limfinius kapiliarus , vadinamas limfa limfinių kapiliarų nėra epidermyje, kremzlėje, naguose, plaukuose, akies obuolyje, smegenyse limfiniai kapiliarai jungiasi į limfagysles limfos tekėjimo kryptis – įcentrinė limfagyslės jungiasi į limfinius kamienus, kamienai – į latakus – dešinįjį limfinį lataką ir krūtininį limfinį lataką.

20 amžiaus pabaigoje vis daugiau ligų, sindromų siejama su imuninės sistemos defektais.

Organizmo imuninės sistemos morfologinis pagrindas yra limfinė sistema, kurią sudaro limfinės sistemos organai ir limfoidinių ląstelių telkiniai audiniuose centrinė imuninės sistemos figūra yra limfocitas.

Centriniams imuninės sistemos organams priklauso: užkrūčio liauka ir kaulų čiulpai periferiniams imuninės istemos organams priklauso: limfmazgiai, limfoidinio audinio telkiniai (pvz., virškinimo organuose), blužnis.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1906 KB
  • 2016 m.
  • 31 puslapis (898 žodžiai)
  • Danutė
  • Limfoidinė sistema
    10 - 4 balsai (-ų)
Limfoidinė sistema. (2014 m. Vasario 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/limfoidine-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:48
×