Linijų matavimas Linijų matavimo priemonės ir instrumentai


Linijų matavimas. Linijų matavimo priemonės ir instrumentai. Studijų programa Geodezija Studijų forma Nuolatinės studijos Dalykas Geodeziniai prietaisai. Savarankiško darbo užduotis. Paulius irtmonas savarankiško darbo rūšis. Savarankiškam darbui skirtų valandų skaičius Užduotis. Savarankiško darbo tema. Savarankiško darbo tikslas. Savarankiško darbo uždaviniai. Darbo pateikimas ir gynimas. Pateikiamas šio darbo metodikoje. Darbo atlikimo metodika. TEORINĖ DALIS Tiesioginis linijų matavimas. Netiesioginis linijų matavimas. Atstumų matavimas optiniais tolimačiais. Atstumų matavimas elektroniniais tolimačiais. Atstumų matavimas distomatais. Sunkiai pasiekiamų linijų matavimas. Analitinė dalis atstumo matuoklis leica disto x. Atstumo matuoklis Spectra Precision „ Quick Measure “ QM. Atstumo matuoklis LEICA Disto D. Spectra Precision QM.


Savarankiško darbo tema: Linijų matavimas.

Savarankiško darbo tikslas: Pateikti ir išanalizuoti linijų matavimo metodus ir prietaisus bei įvertinti jų technines sąvybes

Linija – atkarpa,jungianti du žemės paviršiaus taškus. Linija turi pradžią ir pabaigą. Linijų matavimas geodezijoje yra labai svarbus. Atstumai matuojami sudarant teritorijoje geodezinius tinklus, atliekant topografines nuotraukas, žemės paviršiaus reljefo profilius, nužymint pastatų, statinių bei įrenginių ašis, tikrinant sumontuotų konstrukcijų padėtį ir kt.

Prie juostos yra 5 arba 10 metalinių smaigeių, kurie sumauti ant lankelio. Smaigeliai reikalingi išmatuotos linijos juostai pažymėti ir žinoti, kiek pažymėje juostų, - tiek iš paskos einantis darbininkas turės smaigelių.

Prieš matuojant linijas reikia jas paruošti: pašalinti trukdžius, nusmaigyti. Liniją matuoja du darbininkai. Priekyje esantis darbininkas matavimo pradžioje pasiimu visus smaigelius, ištempia juostąm atsistoja ant linijos ir juostos išpjovoje įsmeigia smaigelį. Priekinį į liniją nustato už jo esantis darbininkas, žiūrėdamas į priekyje prie taško įsmeigtą gairę ir savo tašką, trečią tašką (pirmojo darbininko smaigelį) pastato į liniją. Antrasis darbininkas juostos pradžią prideda prie ženklo centro, pradėdamas matuoti jis smaigelio neturi. Kai pirmasis įsmeigė linijos juostos gale smaigelį, abu eina pirmyn. Antrasis, priėjęs smaigelį, už jo užkabina juostos išpjovą, nustato pirmąjį ant linijos ir, kai pirmasis įsmeigia antrą smaigelįm antrasis savo smaigelį ištraukia ir tęsia matavimą tol, kol pirmasis įsmeigia paskutinį smaigelį. Po to, jeigu yra ilga linija, antrasis perduoda priekiniam 5 arba 10 smaigelių ir matuoja toliau. Vienas smaigelių pasikeitimas parodo, kad jau išmatuota 100 arba 200 m, jei juosta yra 20 m arba 250 m, ir 500 m,- jei juosta yra 50 m ilgio. Kai iki taško nelieka visos juostos, reikia atidžiai išmatuoti linijos likutį. Likutis išmatuojamas centimetro tikslumu iš akies įvertinant padalą.

  • Geodezija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 356 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (1729 žodžiai)
  • Kolegija
  • Paulius
  • Linijų matavimas Linijų matavimo priemonės ir instrumentai
    10 - 2 balsai (-ų)
Linijų matavimas Linijų matavimo priemonės ir instrumentai. (2016 m. Lapkričio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/liniju-matavimas-liniju-matavimo-priemones-ir-instrumentai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 13:17
×