Linksnių vartojimo normos ir pažeidimai aplinkos apsaugos inžinerijos kalboje


Kalbos kultūros skaidrės. Linksnių vartojimo normos ir pažeidimai aplinkos apsaugos inžinerijos kalboje. Įžanga.  Linksnio vartojimas yra. Vardininkas. Vardininkas – tai savarankiškiausias lietuvių kalbos linksnis. Kilmininkas. Kilmininkas yra dažnas ir įvairių reikšmių linksnis. Naudininkas. Naudininkas turi palyginti nedaug reikšmių. Galininkas. Galininkas šalia vardininko yra vienas pagrindinių lietuvių kalbos sistemos linksnių. Įnaginikas. Lietuvių kalbos įnagininkas turi palyginti daug reiškmių. Vietininkas. Vietininkas nuo visų kitų lietuvių kalbos linksnių gerokai skiriasi. Einamasis vidaus vietininkas be esamojo vidaus vietininko. Šauksmininkas. Šauksmininkas yra labai savotiškas linksnis. Išvados. Septyni lietuvių kalboje vartojami linksniai yra nevienodi dažni ir skiriasi savo reikšmių sistema. Naudota literatūra ir šaltiniai. J. Šukys „Lietuviu kalbos linksniai ir prielinksniai vartosena ir normos“.


Linksnių vartojimo normos ir pažeidimai aplinkos apsaugos inžinerijos kalboje.

Įžanga 2. Vardininkas 3. Kilmininkas 4. Naudininkas 5. Galininkas 6. Įnagininkas 7.Vietininkas a) esamasis vidaus vietininkas b) einamasis vidaus vietininkas c) esamasis pašalio veitininkas d) einamasis pašalio vietininkas 8. Šauksmininkas 9. Išvados 10. Naudota literatūra ir šaltinai.

 Linksnio vartojimas yra linksnio sakymas žodžių junginyje ar sakinyje ir suteikimas linksniui tam tikros reikšmės. Linksnių formas, šių formų normiškumą tyrinėja gramatikos šaka, kuri vadinasi morfologija. Tikroji linksnio reikšmė paaiškėja sakinyje ar bent reikšmingų žodžių junginyje.Kadangi čia susiduriame ne su žodžiu bei jo forma, o su žodžių junginiu ir sakiniu, tai linksnių (žinomą, ir prielinksninių konstrukcijų) vartojimas yra jau nebe morfologijos, o antrosios gramatikos šakos – sintaksės – sritis. Tikslas: Surasti kokie yra linksniai, kokios taisyklės, kaip vartojamini sakiniuose, pateikti pavyzdžių. Uždaviniai: 1.Surasti linksnius 2.Kur linskniai nevartojami 3.Koke taisiklinga jų vartosena.

Vardininkas – tai savarankiškiausias lietuvių kalbos linksnis, jo forma dedama į žodynus. Sakinyje jis eina dvinario sakinio veiksniu, vardine tarinio dalimi, kartais – aplinkybėmis. Vardininkas paprastai tiek daug nepriklauso nuo veiksmažodžių ar kitų kokių žodžių, kaip visi kiti linksniai. Kadangi jis dazniausiai įvardija daigtą ar asmenį, t.y pasako vardą to, apie ką sakinyje šnekama, tai ir vadinamas vardininku. Pvz: Kukavo gegutė ; Ėmė rinktis tuoj žvėreliai, gyvunėliai ir paukšteliai ; Buvo ten keli ąžuolai, beržai ir alksniai.

  • Kalbos kultūra Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Inga
  • 14 puslapių (1055 žodžiai)
  • Kalbos kultūros skaidrės
  • MS PowerPoint 59 KB
  • Linksnių vartojimo normos ir pažeidimai aplinkos apsaugos inžinerijos kalboje
    10 - 3 balsai (-ų)
Linksnių vartojimo normos ir pažeidimai aplinkos apsaugos inžinerijos kalboje. (2015 m. Gegužės 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/linksniu-vartojimo-normos-ir-pazeidimai-aplinkos-apsaugos-inzinerijos-kalboje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:08