Linkuvos dvaras


Linkuvos dvaras kaunas. Linkuvos dvaras, linkuvoje. Geografiniai atradimai ppt. Dvaras skaidres. Referatai apie linkuva. Linkuvos dvaro sodyba.

Linkuvos dvaras – kauno miesto šiaurės vakaruose esantis dvaras, prie kauno vakarinio aplinkelio. Išlikusi dvaro sodyba – kultūros paminklas. Dvaro istorija. Kauno arkivyskupas j. Skvireckas. Fontanas. Linkuvos dvaras šiuo metu. Dvaro parko likučiai. Tvenkinys.

Po 1922 m. žemės reformos Linkuvos dvaras buvo išdalytas, o jo centras atiduotas Kauno arkivyskupijai. 1927 m. dvarą įsigijo Kauno arkivyskupas J.Skvireckas. Jis įkūrė puikų ūkį, užveisė vynuogyną, pastatė naujas arklides, kitus ūkinius pastatus,skulptūras. Aplink dvarą buvo įkurtas parkas su retų rūšių medžiais, užtvenktas Veršvos upelis, kuriame buvo gausu žuvų, kieme iš fontanų tryško vanduo. Arkivyskupas rekonstravo svirną, pristatė dviaukštę rūmų dalį ir balkoną su išorės laiptais. Po Antrojo pasaulinio karo kartu su vokiečiais į Vakarus pasitraukė ir arkivyskupas J.Skvireckas. Arkivyskupas iš Vokietijos išvyko į Italiją, o iš ten Lietuvai per radiją transliuodavo pamokslus. Nuo to laiko išliko (tiesa, neveikiantys) reprezentacinę rūmų dalį puošę du fontanai, Kristaus Karaliaus skulptūrinė kompozicija.

  • MS PowerPoint 4529 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (476 žodžiai)
  • Simona
  • Linkuvos dvaras
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Linkuvos dvaras. (2010 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/linkuvos-dvaras.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 22 d. 17:37
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo