Linux instaliavimas


Darbas linux instaliavimas. Linux aplinka. laboratoriniai darbai. Instaliavimas linux.

Skirtumai tarp linux ir kitų os. Prieš pradedant. Sistemos reikalavimai. Reikalavimai disko dydžiui ir koegzistavimas su kitomis os. Laikas. Įdiegimo apžvalga. Pirmas įdiegimo žingsnis: lengviausias kelias. Pirmas įdiegimo žingsnis: sunkenis kelias. Įdiegimo tęsimas. Pagrindiniai įdiegimo elementai. Detalus įdiegimas. Pasiruošimas idiegimui. Paleidimo ir root diskelių sukūrimas. Kieto disko suskaidymas: fdisk ir cfdisk. Post – suskaidymo operacijos. Paketų instaliavimas.

LINUX prieš kitas UNIX versijas. Kitos UNIX PC distribucijos yra panašios į LINUX. Beveik visos komercinės UNIX versijos palaiko beveik tą pačią programinę įrangą, aplinką ir ir tinklo priežiųrą, kaip ir LINUX. Tačiau yra skirtumų tarp šių dviejų OS.

Primiausiai tai yrenginių kiekis palaikomų komercinių UNIX distribucijų yra didesnis. Paprastai LINUX versijos palaiko nemažai gerai žinomų įrenginių, tačiau šis sarašas yra aprbotas dėl tų įrenginių, kuries priklauso gamintojams.

Vartotojai jau yra pripažinę, kad LINUX yra tokia pat stabili OS kaip ir UNIX.

Vienas svarbiausių faktų yra kaina. LINUX verisijas galima parsisiūsti iiš Interneto arba tinklo arba užsisakyti gamintojų platinamus kompaktinius diskus. Taip pat jūs galite įsiršyti LINUX kopijas iš draugų, arba leisti tai daryti kitiems. Norėdami instaliuoti LINUX versiją keliuose kompiuteriuose, jums tereikia nusipirkti vieną oficialiai platinamą linux versiją.

Tuo tarpu komercinių UNIX verijų kaina yra ženkli. Įta kainą įeiną taikomasios programos, dokumentacija, priežiūra, ir garantijos. Tai svarbus faktorius, tačiau asmeniniam vartojimui tai nėra būtina.

Galiausiai apibendrinant galima pasakyti, kad LINUX OS nėra skirta plačiajam vartotojui. Tačiau jei jūs norite paleisti pilną UNIX versiją namuose, nemokant už tai didelių pinigų, LINUX yra kaip tik tai ko jūs ieškote.

Kad susipažinti su įrenginiais kuriuos palaiko LINUX OS skaitykite Hardware HOWTO dokumentaciją, ši įranga yra pastoviai papildoma. Šiam momentui sis įrenginių aprašas suteikia daugiau ar mažiau išsamų įrangos aprašą.

Intel versijos įranga turi atitikti sekančius reikalavimus:

Betkoks 80x86, Pentium I, II, III, IV procesorius.

ISA, EISA, VESA lokalios magistralės bei PCI magistralės yra palaikomos. MCA magistralės architektūra (sutinkama IBM PS/2 tipo kompiuteriuose) palaikoma pradedant nuo 2.1.x versijos OS branduolio.

Turi būti mažiausiai 4 MB op. atminties. Techniškai, LINUX gali dirbti esant 2MB atminties, bet daugumoje atvejų, pilnas sitemos ir programinės įrangos įdiegimas reikalauja 4MB.

Beabejo turi būti AT standarto diskasukio kontroleris

Jei jūsų CD-ROM’as yra ATAPI, SCSI arba IDE tipo jums nebus jokių problemų su juo, paprastai visos naujos LINUX versijos yra instaliuojamos iš CD-ROM’o. Jei jūsų kompiuteris yra naujesnis nei 1998 m., jūs turite galimybę startuoti LINUX įdiegimą tiesiai iš CD-ROM’o, nenaudojant diskelių nuskaitymo įrenginio.

Jei jūsų kompiuteryje nėra CD-ROM įrenginio jums reikės 3.5’’ dikasukio.

Jums reikės MDA, Hercules, CGA, EGA, VGA arba Super VGA video plokštės bei monitoriaus. Paprastai jei jūsų video plokštė veikia MS-DOS ir Windows OS, ji turėtų tikti ir LINUX OS. Vis dėlto norint įdiegti X window sistemą, reikia prisilaikyti papildomų reikalavimų keliamų grafiniai plokštei.

LINUX įdiegimui reikalinga laisva kieto disko vieta. Jos dydis priklauso nuo planuojamos instaliuoti programinės įrangos kiekio. Dauguma siuolaikinių versijų reikalauja bent 1GB kieto disko vietos. Tai apima: programinę įrangą, swap vieta (naudojama kaip virtuali atmintis RAM), laisvos vietos vartotojams ir kt.

Įmanoma, kad minimalę LINUX sistemą galima paleisti esant 80 MB laisvos vietos diske (Ankstesniems LINUX paketams), bei iš kitos pusės dabar naujos linux versijos gali apimti keletą GB zoną. Disko vietos dydis priklauso nuo to kiek planuoja programinės įrangos įdiegti bei vietos reikės toliasniam naudojimui. Plačiau apie tai bus aprašyta toliau.

  • Microsoft Word 63 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (2978 žodžiai)
  • A
  • Linux instaliavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Linux instaliavimas. (2011 m. Sausio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/linux-instaliavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 10:19
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo