Lipdymas tešla, smėliu


Įvadas. Lipdiniai iš sūdytos tešlos. Tešlos paruošimas. Tešlos saugojimas. Įrankiai, detalių lipdymas, paviršiaus faktūros. Lipdinių tvirtinimas tarpusavyje, džiovinimas, klijavimas. Lipdymo tešla ugdomasis poveikis. Sūrios tešlos privalumai. Vaškas ir jo rūšys. Lipdymas iš vaško. Vaškas naudojamas. Lipdymo vašku ugdomasis poveikis. Išvados. Literatūra. Priedai. Dažų tešla. Nekepama dažų tešla. Kepta žaidimų tešla.

Prieš pradedant užsiimti kokia nors veikla reikėtų žinoti, kad svarbiausia procesas, o ne rezultatas. Maži vaikai imasi lipdymo dėl patirties, tyrinėjimo, eksperimentavimo. Meninio „proceso“ metu jie išgyvena kūrybingumą, paslaptį, džiugesį ir nesėkmes, ir visa tai – svarbios mokymosi dėlionės detalės. Kad ir koks šedevras galiausiai išeitų – ar tiesiog paprastas nulipintas gumulėlis, ar galerijos vertas kūrinys – vaikui jis yra rezultatas, o ne svarbiausia priežastis kurti.

Meninis procesas leidžia vaikams tyrinėti, atrasti, tvarkyti savo pasaulį. Kartais tas procesas gali būti jutiminis, liečiant šiltą bičių vašką ar birius ingridientus tešlai pasigaminti. O kartais tai tiesiog galimybė ugdyti vaiko kūrybiškumą, vaizduotę, smalsumą, mąstymą, kantrybę, iniciatyvą, girdimąją atmintį, erdvinį suvokimą, dėmesį, smulkiąją motoriką ir kalbos įgūdžius. Lipdymo procesas gali būti būdas atskleisti save ar „išsijudinti“. Vaikui svarbu matyti, girdėti ir pajusti. Visa tai, jis įsisavina ir gavęs galimybę savo rankomis paimti lydyto vaško ar pats gamindamas druskos tešlą ir lipdydamas.

Taigi, šio darbo tikslas išnagrinėti mokslinę literatūrą apie druskos tešlos ir vaško lipdymą bei jų ugdomąjį poveikį.

Uždaviniai trumpai aprašyti apie tešlos paruošimą, jos saugojimą, įvairių detalių lipdymą, detalių tvirtinimą tarpusavyje, klijavimą, sūrios tešlos privalumus ir apie vaško plastines savybes, formos kitimą kvapą bei naudojimą.

Sūdyta tešla – viena iš lengviausiai prieinamų medžiagų kūrybai. Tačiau net ir pati paprasčiausia medžiaga visiškai atsiskleidžia tik tuomet, kai pajunti jos grožį, sužinai savybes ir išmoksti su ja dirbti. Tešla - natūralių produktų plastinė medžiaga.

Tešla pagaminama sumaišius 1 stiklinę miltų, 1 stiklinę smulkios druskos ir truputį vandens. Geriausia naudoti aukščiausios rūšies baltus kvietinius miltus, juose yra užtektinai glitimo, be to, ir pagamintų gaminių spalva džiugina akį. Dėl druskos sudėties tešlą lengva formuoti, o pagamintas lipdinys bus patikimai apsaugotas nuo pelėsių ir graužikų. Kad gaminių iš tešlos paviršius būtų lygus ir glotnus, geriausia naudoti pačią smulkiausią druską. Taip pat svarbu, kad tešlai naudojamas vanduo būtų švarus ir šaltas, taip paruošta tešla bus tąsesnė.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (2173 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aušra
  • Lipdymas tešla, smėliu
    10 - 4 balsai (-ų)
Lipdymas tešla, smėliu. (2015 m. Kovo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/lipdymas-tesla-smeliu.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 05:43
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo