Lisabonos sutarties nuostatos


Lisabonos sutarties nuostatos. Kodėl reikėjo naujos ES sutarties? Ką numato Lisabonos sutartis? Ką Lisabonos sutartis duoda piliečiams? Apie Lisabonos sutarties pakeitimus glaustai. Naudingos nuorodos. Idėjos klausimams, diskusijoms ir užduotims.

Kad visapusiškai išnaudotų savo galimybes, Europos Sąjunga turėjo būti modernizuota ir pertvarkyta. 27 valstybių narių Europos Sąjungos veikla buvo reglamentuojama taisyklėmis, kurios buvo sukurtos 15 šalių ES.

Tuo pačiu metu vis labiau pritariama tam kad, kad ES bendromis jėgomis spręstų mums visiems aktualias kovos su klimato kaita, patikimo energijos tiekimo užtikrinimo, kovos su tarptautiniu terorizmu bei kitas problemas. Kadangi ES padidėjo ir pasikeitė jos atsakomybės aspektai, buvo protinga atnaujinti ir jos veikimo mechanizmą.

Naująja Europos Sąjungos sutartimi piliečiams suteikiama daugiau galios daryti įtaką priimamiems sprendimams. Pvz., joje įteisinta piliečių iniciatyva: nuostata, kad vienas milijonas kelių valstybių narių piliečių gali paprašyti Europos Komisiją parengti jiems svarbius politinių sprendimų projektus.

Sutartimi padidintas sričių, kuriose sprendimus priima drauge dvi institucijos – tiesiogiai europiečių renkamas Europos Parlamentas ir ES valstybėms narėms atstovaujanti Taryba, skaičius.

Europos Parlamento politinė sudėtis turės įtakos renkant Europos Komisijos pirmininką: jis turės būti tos pačios politinės pakraipos, kaip ir Europos Parlamento dauguma, taigi labiau atstovaus daugumai Europos rinkėjų.

Lisabonos sutartimi padidinamos ES galimybės labiau derinti išorės politiką, plėsti kartu derinamos vidaus politikos poveikio lauką, našiau dirbti ir pasiekti, kad ES politika būtų naudingesnė europiečiams, sukurti šiuolaikiškas 27 valstybių narių Sąjungos galiai prilygstančias institucijas.

Numatyta naujų būdų, kaip spręsti, pavyzdžiui, tarptautinės grėsmės visuomenės sveikatai, civilinės saugos problemas ir plėtoti tarpvalstybinę sportinę veiklą.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1298 žodžiai)
  • Austėja
  • Lisabonos sutarties nuostatos
    10 - 4 balsai (-ų)
Lisabonos sutarties nuostatos. (2014 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/lisabonos-sutarties-nuostatos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:23
×