Lisabonos sutartis


Lisabonos sutarties analizė. Lisabonos sutarties reiksme. Lisabonos sutartis reiksme. Diplominiai sutartis. Taikos sutartis pvz. Lisabonos taikos sutartis. Rasto darbas lisabonos sutartis. Mastrichto sutartis. Lisabonos sutartis word. Lisabonos sutartis referatas.

Įvadas. Lisabonos sutartis. Lisabonos sutarties ratifikavimas. Svarbiausios lisabonos sutarties nuostatos. Daugiau demokratijos, daugiau atvirumo. Spartesnis ir veiksmingesnis sprendimų priėmimas. Es institucijų modernizavimas. Ekonomikos politika. Europos sąjunga ir pasaulis. Saugumas ir gynyba. Teisingumas ir kova su nusikalstamumu. Socialinė politika. Naujos bendradarbiavimo sritys. Žmogaus teisės. Lisabonos sutarties reikšmė lietuvai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Nuo Europos Sąjungos įkūrimo jau praėjo 20 metų. Per tuos metus ES narių skaičius išaugo daugiau nei 4 kartus, nuo 6 iki 27. ES (Mastrichto sutartis) ilgainiui tapo nebeveiksiminga dėl taip gausiai padidėjusio narių skaičiaus, nes sutartyje numatytos taisyklės buvo kurtos mažesniam šalių skaičiui. Todėl 2004 m. iškilo pirmosios užuomazgos apie naujos sutarties būtinumą. Sutartis buvo pavadinta Sutartimi dėl Konstitucijos Europai. Šalyse vyko referendumai dėl jos priėmimo. Prancūzijos ir Nyderlandų piliečiai nepritarė šios sutarties įsigaliojimui, todėl ji buvo atmesta. Tačiau ES šalių vadovai nenuleido rankų – jie Sutartį dėl Konstitucijos Europai modifikavo į Reformų sutartį, kuri po jos pasirašymo Lisabonoje ir buvo pavadinta Lisabonos sutartimi.

Europos Sąjungai parengtos taisyklės nebuvo pritaikytos tokiai šalių gausai: juose nebuvo akcentuojamas būtinumas spręsti klimato kaitos, pasaulinio ekonomikos nuosmukio ar tarptautinio nusikaltamumo problemas. Šios aktualios problemos yra įtrauktos į Lisabonos sutartį.

Darbo objektas: Lisabonos sutartis.

Darbo tikslas: Apibūdinti Lisabonos sutartį.

Darbo uždaviniai:

1. Išskirti Lisabonos sutarties tikslus.

2. Pateikti Lisabonos sutarties nuostatas, jų reikšmę.

3. Įvardinti Lisabonos sutarties reikšmę Lietuvai.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2012 m.
  • 10 puslapių (1887 žodžiai)
  • Skaiste
  • Lisabonos sutartis
    10 - 1 balsai (-ų)
Lisabonos sutartis. (2012 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lisabonos-sutartis.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 16:40
×