Literatūra – istorinės patirties liudijimas (Antanas Škėma ir kt.) - Kalbėjimas 12 klasė


Istorine patirtis literaturoje. Literatura - istorines patirties liudijimas. Literatura istorines patirties liudijimas planas. Literatura- istorines patirties liudijimas. Patirtis skema. Literatūra - istorines praktikos liudijimas. 13. literatūra istorinės patirties liudijimas (antanas škėma ir kt.). Antanas skema apie lietuva. Literatura leidzia mums pamatyti kaip gyveno zmones ivairiais istoriniais laikotarpiais. Lietuviu literatura istorines patirties n liudijimas tema.

Tema: 13. Literatūra – istorinės patirties liudijimas (Antanas Škėma ir kt.)

Kalbėjimo potemė 12 klasei 2017 m. 13 temos kalbėjimo pavyzdys. Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.

Šioje temoje apžvelgsime literatūrą kaip šalies istorijos nešėją. Ką liudija lietuvių literatūra? Puikus pavyzdys rašantiems kalbėjimą šia tema.

Suformuotos potemės pavadinimą rasite parsisiuntę potemę, rekomenduojame jį pasikeisti pagal save.


Lietuvos istorija mes didžiuojamės, ji įkvepia mus stiprybės, nes mūsų šalies istorija padarė mus išskirtinus visame pasaulyje. Didžiuojamės tuo, kad mūsų kalba laikoma viena seniausių pasaulyje ir yra artima senosioms lotynų ir graikų kalboms. Kadaise Lietuvos teritorija siekė Juodąją jūrą, kai kartu su Lenkija lietuviai laimėjo Žalgirio mūšį prieš kryžiuočių ordiną ir pasiekė savo didžiausią galybę. Mūsų žymusis Vilniaus universitetas laikomas pirmuoju Rytų Europoje. Mūsų šalis išgyveno karus ir okupacijas, lietuviai atrado savyje stiprybės kovoti su visomis negandomis kurios užklypo, turėjome daug drąsių žmonių vieni jų slapta gabendavo lietuviškas knygas, kiti slapta mokindavo vaikus lietuvių kalbos, kiti kurstė laisvės idėjas. Mūsų tauta visada drąsiai priešinosi ir nepakluso brukamai kitų valiai. Dar visai neseniai mūsų tėvai beginkliai tik dainomis ir begaliniu tikėjimu apsišarvavę nepabūgo stoti prieš Sovietų vadovybės desantininkus dėl Lietuvos nepriklausomybės. Šiandien savo kalbėjime pristatysiu literatūrą kaip istorinės patirties liudijimą.

Kalbant apie literatūrą ir Lietuvos istoriją, pirmiausia atmintyje man iškyla Jono Mačiulio – Maironio eilėraščiai. Visada žavėjausi šio kūrėjo sugebėjimu, taip subtiliai aukštinti Lietuvą ir jos garbingą istoriją, kurią sudėjęs į eiles perteikė ir mums.

  • Lietuvių kalba Kalbėjimo potemės 2018
  • Microsoft Word 27 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1153 žodžiai)
  • Mokykla
  • Literatūra – istorinės patirties liudijimas (Antanas Škėma ir kt.) - Kalbėjimas 12 klasė
    10 - 5 balsai (-ų)
Literatūra – istorinės patirties liudijimas (Antanas Škėma ir kt.) - Kalbėjimas 12 klasė. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/literatura-istorines-patirties-liudijimas-antanas-skema-ir-kt-kalbejimas-2016-m-12-klase.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:21
×