Literatūra - istorinės patirties liudijimas kalbėjimas 12 klasei


Istorine patirtis literaturoje. Literatura istorines patirties liudijimas planas. Literatura leidzia mums pamatyti kaip gyveno zmones ivairiais istoriniais laikotarpiais. Antanas skema apie lietuva. 13. literatūra istorinės patirties liudijimas (antanas škėma ir kt.). Planas literatura. Patirtis skema. Literatura- istorines patirties liudijimas. Literatūra - istorines praktikos liudijimas. Egzodo ir tremties literatura-istorines patirties liudijimas.

Tema: 13. Literatūra – istorinės patirties liudijimas (Antanas Škėma ir kt.)

Kalbėjimo potemė 12 klasei. 13 temos kalbėjimo pavyzdys.

Šioje temoje apžvelgsime literatūrą kaip šalies istorijos nešėją. Ką liudija lietuvių literatūra?

Priedas - išplėstinis planas, literatūros šaltiniai.


Lietuvos istorija mes didžiuojamės, ji įkvepia mus stiprybės, nes mūsų šalies istorija padarė mus išskirtinus visame pasaulyje. Didžiuojamės tuo, kad mūsų kalba laikoma viena seniausių pasaulyje ir yra artima senosioms lotynų ir graikų kalboms. Kadaise Lietuvos teritorija siekė Juodąją jūrą, kai kartu su Lenkija lietuviai laimėjo Žalgirio mūšį prieš kryžiuočių ordiną ir pasiekė savo didžiausią galybę. Mūsų žymusis Vilniaus universitetas laikomas pirmuoju Rytų Europoje. Mūsų šalis išgyveno karus ir okupacijas, lietuviai atrado savyje stiprybės kovoti su visomis negandomis kurios užklypo, turėjome daug drąsių žmonių vieni jų slapta gabendavo lietuviškas knygas, kiti slapta mokindavo vaikus lietuvių kalbos, kiti kurstė laisvės idėjas. Mūsų tauta visada drąsiai priešinosi ir nepakluso brukamai kitų valiai. Dar visai neseniai mūsų tėvai beginkliai tik dainomis ir begaliniu tikėjimu apsišarvavę nepabūgo stoti prieš Sovietų vadovybės desantininkus dėl Lietuvos nepriklausomybės. Šiandien savo kalbėjime pristatysiu literatūrą kaip istorinės patirties liudijimą.

Kalbant apie literatūrą ir Lietuvos istoriją, pirmiausia atmintyje man iškyla Jono Mačiulio – Maironio eilėraščiai. Visada žavėjausi šio kūrėjo sugebėjimu, taip subtiliai aukštinti Lietuvą ir jos garbingą istoriją, kurią sudėjęs į eiles perteikė ir mums.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1153 žodžiai)
  • Mokykla
  • Literatūra - istorinės patirties liudijimas kalbėjimas 12 klasei
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Literatūra - istorinės patirties liudijimas kalbėjimas 12 klasei. (2017 m. Sausio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/literatura-istorines-patirties-liudijimas-kalbejimas-12-klasei.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 00:41
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo