Literatūra- istorinės patirties liudijimas rašinysLietuvos prozininkė, dramaturgė, eseistė Vanda Juknaite teigia : „Joks menas nesuteikia tiek informacijos apie žmogų, kaip literatūra“. Visais laikais, net ir prieš atsirandant raštui, žmones sekė pasakas kurė mitus,jį domino praeitis.O vėliau atsiradusi literatūra puikiai iliustruoja konkretaus amžiaus žmonių gyvenimą, aprašo to meto aplinką, žmonių papročius, tradicijas, religines pažiūras bei kitus gyvenimo aspektus ir mes galime įsivaizduoti, patirti tai, kas vyko. Ypač skaitytojus domina istorinės asmenybės, nes jos pasižymi išskirtiniu charakteriu nuotykiais kovomis, tikslo turėjimu. Šiandienos žmogui svarbu išmanyti istoriją, o literatūra rašanti apie praeiti, tai dar vienas žingsnis istorijos link. Mus domina literatūros kūriniu herojai, kurie myli, kovoja, kenčia laimi ir pralaimi, nes tai asmenybes, nusipelniusios savo kraštui, vertos pagarbos. Apie tokius asmenis rašo Jonas Radvanas , Justinas Marcinkevičius , Vincas Krėvė.

Dar vieno viduramžių valdovo paveikslas vaizduojamas V.Krėvės dramoje ,,Skirgaila“. Istoriniuose šaltiniuose Skirgaila pristatomas kaip Jogailos brolis, Vytauto pusbrolis . Istorinėje tragedijoje „Skirgaila“ V. Krėvė vaizduoja maištingą, nusivylusią, patiriančią dvasinių krizių asmenybę. Jau dramos pradžioje vaizduojama situacija, kai valdovas savo pilyje įkalina Lydos kunigaikštytę. Jis teigia, kad tai daro dėl Lietuvos žemių išsaugojimo, o dėl Tėvynės jam negaila nieko. gali paminti meilę, tikėjimą, nes svarbiausia yra pareiga. Sielvartas ir vienatvė, vidiniai konfliktai, įniršis ir kerštas žlugdo Skirgailą.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (980 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Milda
  • Literatūra- istorinės patirties liudijimas rašinys
    10 - 6 balsai (-ų)
Literatūra- istorinės patirties liudijimas rašinys. (2016 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/literatura-istorines-patirties-liudijimas-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 14:30
×