Literatūrinė pamoka Eiliuoto pasakojimo suvokimas


Literatūrinė pamoka Eiliuoto pasakojimo suvokimas. Pamokos tema – eiliuoto pasakojimo suvokimas. Trumpai apie poetą. Justinas Marcinkevičius – vienas garsiausių ir labiausiai nusipelniusių Lietuvai poetų. Klausimai Kas pakilo? Ką atsivarė. Pertraukėlė Atsistokite iš suolų ir suvaidinkite Kaip pučia vėjas. Mįslės. Saldus – ne. Poemoje poetas Justinas Marcinkevičius eilėmis pasakoja apie laukinę kriaušę. Perskaityk kriaušės ir audros dialogą. – Kas čia kaišioja šakas? – Senė pasišiaušė - Kas čia toks kerėpla. Nurašykite du pirmuosius ištraukos posmus. Ei, užsklęskite duris, Nes iš juodo šilo. Pasirinkite posmą, kuriame yra klausimų. Literatūra. Marcelionienė E. , Plentaitė V. 2004. Šaltinis. Šviesa. Kaunas.

Pamokos tema – eiliuoto pasakojimo suvokimas. Tikslas: Supažindinti su eiliuoto pasakojimo ypatumais. Uždaviniai: Perskaityti eiliuotą pasakojimą; Atsakyti į klausimus, susijusius su kūriniu.

Klausimai Kas pakilo? Ką atsivarė viesulas? Kokia buvo audra? Kas ją sulaikė? Kodėl kriaušė susigrūmė su audra? Ką darė kriaušė? Kas nutiko audrai?

Saldus – ne medus, pakabintas nevarva. Kas? Vandeniu maudo, ugnim spjaudo ir smarkiai bara. Kas? Žalia kaip žolė, maža kaip pelė, saldi kaip medaus taurė. Kas? Dieną naktį joja, niekas kelio nepastoja. Kas? Be rankų, be kojų palangiais beldžiasi, į vidų prašosi. Kas?

Perskaityk kriaušės ir audros dialogą. Kaip kalba audra? Kaip jai atsako kriaušė?

Ak, tu mokysi mane! – Audra ėmė šaukti. Pasitrauk iš kelio! Ne! Aš nemoku trauktis. Nusilenk man, jei bėdos Nori tu išvengti.

  • Pedagogika Skaidrės
  • MS PowerPoint 1574 KB
  • 2014 m.
  • 15 puslapių (354 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kiks
  • Literatūrinė pamoka Eiliuoto pasakojimo suvokimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Literatūrinė pamoka Eiliuoto pasakojimo suvokimas. (2014 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturine-pamoka-eiliuoto-pasakojimo-suvokimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:34
×