Literatūrinis lavinimas lingvistinio ir estetinio lavinimo priemonės


Literatūrinis lavinimas- vaikų estetinio bei lingvistinio lavinimo priemonė. Temos aktualumas. Problema (probleminis klausimas). Objektas ir tikslas. Įžanga. Vaikų literatūros rūsys. Vaikų literatūra – tai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams skirta literatūra. Vaikų literatūros“ terminas apima dvi sąvokas. Vaikų literatūros specifika. Vaikų literatūros reikšmė. Vaikų literatūra priešmokykliniame amžiuje. Kūdykio literatūrnis lavinimas. 1-3 metų vaiko literatūrinis lavinimas. Kokios knygelės tinka 1-3 metų vaikams? Ikimokyklinio amžiaus vaiko literatūrinis lavinimas. Vaiko gebėjimo suvokti tekstą raiška. Pagrindinė vaikų. literatūra-pasakos. O ka daryti, kad vaikas norėtų skaityti ar klausytis įvarios literatūros? Rekomenduojamos knygos ir kūryniai. Išvados. Literatūra.

Kuo svarbi literatūra vaikui ir kaą ji ugdo jame? Kaip skatinti vaikus skaityti knygas, domėtis jomis?

Objektas: Literatūros panaudojimo galimybės vaikų ugdyme. Tikslas: Išanalizuoti lietratūros panaudojimo galimybes vaikų ugdyme.

Vaikų literatūra – tai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams skirta literatūra.

Padeda pažinti pasaulį ir save. Ugdo vaiko asmenybę, aktyvina jį. Orientuoja į tradicines vertybes — vaikai sužino tautos papročius, tradicijas, pajunta dorinius principus. Lavina natūralų vaiko smalsumą, vaizduotę ir kūrybines galias. Lavina kalbos jausmą, nes vaikai klauso vaizdingos, kupinos metaforų, palyginimų, pasikartojimų, hiperbolių, tarmybių kalbos; pajunta kalbos ritmą, rimą.

Tenkina pramogų, bendravimo, problemų sprendimo poreikius. Padeda identifikuotis su pasakų veikėjais bei sužinoti alternatyvių elgsenos būdų. Atlieka terapinę, kompensacinę funkciją, pavyzdžiui, mažina nepasitikėjimą savimi. Kuria ir plėtoja estetinę ir emocinę vaiko patirtį. Klausant tekstų, gerėja prielaidos raštingumo pradmenims: vaikas atranda ryšį tarp rašytinės ir sakytinės kalbos. Taip pat gerėja klausymo įgūdžiai ir ilgiau sukaupiamas dėmesys.

Sunku patikėti, kad jūsų veikla su kūdykiu padės jam po kelerių metų pradėti skaityti. Taigi, svarbu, netgi labai svarbu yra tai, kaip jį ugdote. Tam, kad kūdykis pasirengtų skaityti pirmiausia jis turi girdėti daug žodžių ir žinoti jų reikšmes. Vaikai, kurie vartoja daug žodžių ghreičiau pardeda skaityti. Kūdikis pradeda ugdytis kalbos įgudžius nuo pat gimimo, todėl labai svarbu jau juo kūdikystės vaika pratinti prie knygos ir jam skaityti.

  • MS PowerPoint 675 KB
  • 2016 m.
  • 34 puslapiai (1438 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ugnė
  • Literatūrinis lavinimas lingvistinio ir estetinio lavinimo priemonės
    10 - 8 balsai (-ų)
Literatūrinis lavinimas lingvistinio ir estetinio lavinimo priemonės. (2014 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturinis-lavinimas-lingvistinio-ir-estetinio-lavinimo-priemones.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 31 d. 06:39
×
109 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo