Literatūrinis lavinimas


Literatūrinis lavinimas- vaikų estetinio bei lingvistinio lavinimo priemonė. Knygų skaitymas vaikams skatina įgūdžių ugdymą(si). Skaitymas su ikimokyklinio amžiaus vaiku. Vaikų literatūros rūsys. Vaikų literatūra – tai ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams skirta literatūra. Vaikų literatūros“ terminas apima dvi sąvokas. Vaikų litertūros specifika. Literūrinis lavinimas skirtingame amžiuje. Vaikų literatūra priešmokykliniame amžiuje. Kūdykio literatūrnis lavinimas. Vaiko gebėjimo suvokti tekstą raiška. Pagrindinė vaikų literatūra-pasakos. Vaikų literatūros reikšmė. Skaitymas vaikams. O ka daryti, kad vaikas norėtų skaityti ar klausytis įvarios literatūros? Rekomenduojamos knygos ir kūryniai. Išvados.

Literatūrinis lavinimas tai vaikų estetinio bei lingvistinio lavinimo priemonė. Ar reikalinga literatūra vaikui ir jo vystimuisi? Literatūra - tai lobių sala, kurioje niekada nepabosta klaidžioti atrandant kažką naujo. Knygos, kurias mes skaitome, kurios mus sudomina arba ne, bet visos kažko mus moko. Tai gaivi šaltinio versmė, kurios ištakos veda mus iki pačių seniausių amžių ar net žmonijos priešistorės. Su literatūra mes supažindinami nuo kūdikystės. Reikia tik panorėti ir didžiuliai žinių ir išminties klodai atsivers prieš tavo akis. Literatūrinis lavinimas tai vaikų lingvistinio bei estetinio lavinimo priemonė. Literatūra moko mus ne tik rašyti, skaityti, bet ir ugdo visas amžinąsias vertybes. Tėvai mums skaito pasakas ir eilėraščius. Augdami išmokstame skaityti ir galime patys rinktis literatūrą pagal savo supratimą, išsilavinimą ir amžių.Vaikui knyga lyg mama, iš kurios jis gali semtis ne tik žinių, bet ir ugdyti save. Skaitydami literatūros kurinį, mes išgyvename dėl vieno ar kito herojaus nesėkmių, kartu su jais liūdime, kartu džiaugiamės, o užvertę paskutinį knygos puslapį patiriame tyrą gerumo ir šviesos jausm.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2014 m.
  • 17 puslapių (2634 žodžiai)
  • Ugnė
  • Literatūrinis lavinimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Literatūrinis lavinimas. (2014 m. Gruodžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturinis-lavinimas.html Peržiūrėta 2021 m. Birželio 14 d. 07:50
Peržiūrėti darbą
×
43 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo