Literatūrinis rašinys skaidrės


Literatūrinis rašinys. Sunkumai. Dėstymo pastraipos modelis. Svarbu žinoti. Kas yra raiška? Raiška yra meninių. Asmenybės laisvės tema XX a. Lietuvių literatūros prozoje (V. Rašinio įžanga. Šiuolaikinėje visuomenėje asmenybės laisvė yra suvokiama kaip prigimtinė [APIBRĖŽIAMA SĄVOKA]. Dėstymo pirmoji pastraipa. Balys Sruoga romane „Dievų miškas“ parodo. Dėstymo antroji pastraipa. Tačiau net ir. Taigi, asmenybės laisvės tema buvo itin aktuali XX amžiaus lietuvių prozoje. Tiek dalinės, tiek baigiamosios išvados daromos iš nagrinėtų kūrinių. Parašykite 400 ž.


Asmenybės laisvės tema XX a. lietuvių literatūros prozoje (V. M. Putinas, B. Sruoga, A. Škėma).

Balys Sruoga romane „Dievų miškas“ parodo, kad net ir civilizuotame XX a. žmogus gali prarasti laisvę [orumą, žmogiškumą, moralinius principus ir pan. TEIGINYS]. Antrojo pasaulinio karo metais Lietuva buvo okupuota, o lietuviai neteko daugelio jiems priklausiusių laisvių [TEIGINIO KOMENTARAS]. Daugiausia prie to prisidėjo Sovietų Sąjungos komunistų partijos centro komiteto pirmininkas Jozefas Stalinas ir Vokietijos nacionalsocialistų partijos lyderis Adolfas Hitleris. Šie du diktatoriai aršiausi karo dalyviai, kurie žiauriai elgėsi su okupuotų šalių gyventojais: trėmė, įkalindavo koncentracijos stovyklose ir pažeidinėjo visas jų laisves [ISTORINIS KONTEKSTAS]. Šią skaudžią gyvenimo patirtį buvo priverstas išgyventi ir memuarinio romano „Dievų miškas” autorius Balys Sruoga. Rašytojas ne tik buvo įkalintas nacių koncentracijos lageryje, bet ir susidūrė su sovietine cenzūra, kuri nenorėjo, jog atsiminimų knyga, kritikuojanti totalitarinio režimo negeroves, išvystų dienos šviesą [KONTEKSTO SĄSAJA SU AUTORIUMI]. Savo romane Balys Sruoga aprašo gyvenimą Štuthofo lageryje: kasdieninį varginantį darbą, nuolat jaučiamą alkį ir prižiūrėtojų smurtą. Kūrinyje autorius nevengia ironijos, nes tik taip gali prisiminti tuos sunkius laikus, praleistus koncentracijos stovykloje. Knygoje aprašyti lagerio darbuotojų ir vadovybės vykdyti nusikaltimai.

  • MS PowerPoint 75 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (820 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Sandra
  • Literatūrinis rašinys skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Literatūrinis rašinys skaidrės. (2017 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturinis-rasinys-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 00:20
×