Literatūrinis rašinys Žmogaus ir vietos ryšys literatūroje


Žmogaus ir vietos rysys moderniojoje lietuviu literaturoje. Žmogaus ir vietos ryšys rašinys. Zmogaus ir vietos rysys granausko kuryboje. Kodel toks svarbus zmogaus irvietos rysys. Žmogaus rysys su vieta. Kodel svarbus zmogaus ir vietos rysys.

Literatūrinis rašinys Žmogaus ir vietos ryšys literatūroje.


Žmogus tiek gyvenime, tiek literatūroje nuo seno ieško savo vietos po saule. Jis bando atrasti erdvę, kur jaustųsi ramiausiai. Nors dalis visuomenės neigtų, jog egzistuoja glaudus ryšys su aplinka ir namų erdve, tačiau lietuvių rašytojų, kūrusių ir sovietmečiu, ir laisvoje Lietuvoje, kūriniai parodytų, kad šie pesimistai klysta. Literatūra gali papasakoti skaitytojui tai, ko jis pats sąmoningai nesupranta, o vienas tokių gyvenimo aspektų yra gyventojo ir gyvenamosios vietos saitas.

Lietuva nuo seno buvo agrarinis kraštas, žmonės gimė ir augo kaimuose, nedideliuose miesteliuose. Nepaprastai glaudų ryšį su gamta ir senoviška buitimi jautė ten augę rašytojai Romualdas Granauskas bei Marcelijus Martinaitis. Pastarasis negalėdamas pamiršti savo gimtinės ir priprasti prie naujos miesto aplinkos iš gimtų namų parsivežė trobos langus ir įsistatė juos į savo namą Vanaginės soduose. Agrarinės kultūros ilgesys ryškus ir poeto kūryboje. Vienoje iš ,,Kukučio baladžių“ lyrinis subjektas pasakoja apie savo trobą ir jos du galus.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (680 žodžiai)
  • Mokykla
  • Viktorija
  • Literatūrinis rašinys Žmogaus ir vietos ryšys literatūroje
    10 - 4 balsai (-ų)
Literatūrinis rašinys Žmogaus ir vietos ryšys literatūroje. (2015 m. Kovo 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturinis-rasinys-zmogaus-ir-vietos-rysys-literaturoje.html Peržiūrėta 2020 m. Lapkričio 30 d. 00:23
×
33 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo