Literatūrologas Darius Kuolys


Literatūrologas Darius Kuolys (1962). Apie autorių Kelias į. Apie autorių. Humanitarinių mokslų daktaras. Kelias į literatūrą. Vilniaus universitete studijavo, o vėliau ir dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą 1988-1990m. Politinė veikla. 1998-2002m. Užėmė Lietuvos Respublikos Prezidento Valdo Adamkaus patarėjo pareigas Nuo 2004m. Autorinės knygos. Kuolys, D. „Asmuo, tauta, valstybė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istorinėje literatūroje renesansas ir barokas“. Indėlis į kitas knygas. Kavolis, V. „Asmuo ir idėjos“. (sudarytojai Rita Kavolienė, Darius Kuolys). Moksliniai straipsniai. Lietuvos Respublika idėjos ištakos, in Literatūros tyrimų erdvės,(Senoji Lietuvos literatūra, kn. Knygoje siekiama aptarti Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorinę literatūrą kultūros stiliaus požiūriu. Darius kuolys. lituanistika Lietuvos valstybėje pamatų ar pakelės akmuo. Lituanistika- tai ne grožinė kalba apie gamtos grožybes. Darius kuolys. laimei, donelaitis. Šiame straipsnyje Kuolys aptarė Krsitijono Donelaičio svarbą lietuvių literatūrai. Literatūra.


Apie autorių Kelias į literatūrą Politinė veikla Autorinės knygos Indėlis į kitas knygas Moksliniai straipsniai Skaityti straipniai Literatūra.

Vilniaus universitete studijavo, o vėliau ir dėstė lietuvių kalbą ir literatūrą 1988-1990m. Kartu su V. Gasiliūnu, L. Jakimavičiumi, G. Mikulaičiu ir V. Papieviu nelegaliai leido kultūrinį žurnalą „Sietynas“. 1990-1992m. Buvo Lietuvos kultūros ir švietimo ministras Vėliau dirbo Lietuvių literatūros ir tautosakos institute. 2012m. Darius Kuolys buvo pripažintas geriausiu pirmojo XXIa. dešimtmečio Lietuvos literatūrologu.

Knygoje siekiama aptarti Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės istorinę literatūrą kultūros stiliaus požiūriu. Stiliaus vardikliu laikoma kuriančio žmogaus pasaulėvoka. Renesanso istorikas žvelgė visuomenės raidon literato akimis, stengėsi atsklesiti pamokantį turinį, kadangi vyravo požiūris, jog atskleisti istorinę tiesą – lygu atkurti asmens sielos dramą, jo charakterį.

Vii. darius kuolys. lituanistika lietuvos valstybėje: pamatų ar pakelės akmuo.

  • MS PowerPoint 1178 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (573 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jovaras
  • Literatūrologas Darius Kuolys
    10 - 3 balsai (-ų)
Literatūrologas Darius Kuolys . (2019 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturologas-darius-kuolys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 04 d. 05:43
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo