Literatūrologė Jūratė Sprindytė sako, kad populiarioji literatūra nekelia jokių klausimų, bet žino visus atsakymus


Jurate sprindyte populiarioji literatura. Šiandienos populiarioji literatūra. Ar verta skaityti populiariaja literatura jurate sprindyte. Kas ta populiarioji literatura?. Populiarioji literatūra apie vaikus. Literaturos teigiamos vertybes. Kas yra populiarioji literatura. Kokia yra romano literatura. Sprindyte jurate. Kokia itaka daro jaunam zmogui populiarioji literatura.

12 klasės kalbėjimas. Kalbėjimo potemė 2013m. Tema: Literatūra (Kultūra). 12 potemė. Literatūrologė Jūratė Sprindytė sako, kad populiarioji literatūra ,,nekelia jokių klausimų, bet žino visus atsakymus“. Argumentuotai pagrįskite šią mintį arba ją paneikite. Kokybiška kalbėjimo potemė.

Mes dažnai nesusimąstome, kokią įtaką kiekvieno žmogaus gyvenime daro literatūra. Nesvarbu ar tai yra romanai, ar eilėraščiai, ar tiesiog žurnalai, mes turbūt kiekvieną dieną sus ja susiduriame. Kodėl? Turbūt dėl to, kad ji mums yra kažkuria prasme naudinga. Tačiau ar galima vienareikšmiškai tvirtinti, kad visos knygos turi pridėtinę vertę žmogaus gyvenime? Apie tai šiandien ir konkrečiau tariant, apie populiariąją literatūrą, šiandien ir pakalbėsiu.

Nuo mažens mokyklose yra skatinama, kad vaikai, dėl jiems iškilusių klausimų visada kreiptųsi į mokytojus ir taip bandytų surasti tiesą. Juk klausimai yra mūsų mokymosi sistemos pagrindinė dalis. Būtent jų dėka gimsta nauji sprendimai, idėjos ar suvokimai. Literatūra taip pat turėtų skatinti žmogų mąstyti, suvokti ir ieškoti atsakymų į rūpimas problemas. Žmogus privalo turėti savo argumentuotą nuomonę, nes tik taip galima išugdyti mąstančią visuomenę. Juk labiausiai vertinamose ar klasika tapusiose knygose nėra mums prievarta kišamos vienokios ar kitokios vertybės. Toje literatūroje skaitytojas pats yra skatinamas analizuoti kūrinį, mąstyti ir susidaryti savo vertinimą. Tačiau yra asmenų, kurie, mano nuomone, bukina žmones, bando įteigti savo tiesas ir neskatina skaitytojo kritiškai mąstyti. Kalbu apie milžiniškais tiražais spausdinamą populiariąją literatūrą.

  • Lietuvių kalba Potemės 2018
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 2 puslapiai (727 žodžiai)
  • Mokykla
  • Literatūrologė Jūratė Sprindytė sako, kad populiarioji literatūra nekelia jokių klausimų, bet žino visus atsakymus
    10 - 1 balsai (-ų)
Literatūrologė Jūratė Sprindytė sako, kad populiarioji literatūra nekelia jokių klausimų, bet žino visus atsakymus. (2013 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturologe-jurate-sprindyte-sako-kad-populiarioji-literatura-nekelia-jokiu-klausimu-bet-zino-visus-atsakymus.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:29
×