Literatūros epochos, kryptys ir srovės


Hamletas maistininkas. Literaturos epochos ir sroves. Hamletas renesanso epochos maistininkas. Literaturos kryptys ir sroves. Meno srovės ir epochos. Hamletas renesanso epochos maistininkas rasiniai. Sroves recenzija. Epochu kartojimas 12 kl konspektai. Hamletas- renesanso epochos maistininkas rašinys. Lenteles apie epochas.

Literatūros epochos, kryptys ir srovės. Literatūros epocha, kryptis, srovė. Laikotarpis. Pagrindinės idėjos. Pagrindiniai žanrai. Kūrėjai ir kūriniai. Antika. Viduramžiai. Renesansas. Barokas. Klasicizmas. Švietimo epocha (racionalusis laikotarpis). Švietimo epocha(sentimentalizmas). Romantizmas. Realizmas. Natūralizmas. Impresionizmas. Futurizmas. Simbolizmas. Modernizmas. Estetizmas. Neoromantizmas.

Grožis iškeliamas aukščiau kitų vertybių. Tikrovė žemiau už meną. Aukščiausias menas- literatūra. Estetai nepaiso meno visuomeninio sąlygotumo, pervertina grožį, yra priešiški realizmui.

Kūrybos principai

Vaizduojamas suskaldytas pasaulis, vienišo žmogaus likimas, vidinė jo prigimtis, pasąmonės intuicijos, instinktų ir psichologijos sritis, pabrėžiant jų pranašumą prieš protą. Atskleisdžiamas asmenybės maištas prieš svetimą, priešišką tikrovę.

Stiliaus bruožai

Realistinių tradicijų neigimas. Eksperimentavimas su žodžiu, netikėtumo siekimas, paradoksalumas, abstraktus intelektualumas ir kraštutinumai.

  • Lietuvių kalba Konspektas
  • Microsoft Word 19 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1585 žodžiai)
  • Edita
  • Literatūros epochos, kryptys ir srovės
    10 - 3 balsai (-ų)
Literatūros epochos, kryptys ir srovės. (2012 m. Rugsėjo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturos-epochos-kryptys-ir-sroves.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 01:01
×