Literatūros kūrinio „Aukštųjų Šimonių likimas“ aprašymas


Literatūros kūrinio “ Aukštųjų Šimonių likimas ” aprašas. Literatūros srovė / kryptis. Literatūros kūrinio turinio analizė. Pagrindinio veikėjo charakteristika. Pagrindinio veikėjo vardas Matas Šimonis.


Kūrinyje sutinkama mergaitė vardu Rožė. Jos gyvenimo sąlygos labai panašios į rašytojos, todėl galima daryti prielaidą, kad tokiu būdu autorė įtraukia save į kūrinį, tapatina su mergaite.

Svarbiausios problemos ir idėjos – įvardyti bent tris. Jas pakomentuoti remiantis literatūros kritikų mintimis (nurodyti kritiko pavardę, straipsnio / knygos pavadinimą, leidimo metus, puslapį).

Išrašyti 3-5 labiausiai patikusias kūrinio citatas. Pakomentuoti, kuo jos patiko.

Su kokiais šiandienos įvykiais galėtumėte susieti skaitytą knygą? Nurodykite bent dvi sąsajas.

Su kuria praeitais metais skaityta knyga galėtumėte susieti šį kūrinį? Siekite remdamiesi turinio analizės kriterijais.

Su šiandiena galima susieti vieną iš kūrinyje keliamų problemų – nutautėjimą. Vis daugiau žmonių emigruoja, pamiršta savo tautą, šaknis.

Knygoje akcentuojamas godumas, pavydas. Manau, tai yra itin aktualu šiandien. Žmonės masiškai kerta miškus, glemžiasi svetimas žemes ir turtus. Dažnai tai daroma tik dėl įvaizdžio, nepatenkinamo troškimo būti geresniu už kitus.

Manau, šį kūrinį galima būtų susieti su Žemaitės apsakymu „Marti“, kuriame taip pat nemažai pykčių, nesutarimų, šeimos, o šiuo atveju, net ir visos giminės tarpusavio santykiai yra kiek iškreipti. Neretai juose trūksta tikros meilės, tarpusavio supratimo.

Kūrinio veiksmo vieta (šalis, miestas, kaimas, namas, butas ir t.t.) Mažoji Lietuva. Aukštujų kaimas.

Kokią socialinę padėtį užima veikėjas? Paprastas darbininkas, visus turtus i kapus nusinešė jo tėvas.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (951 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Goda
  • Literatūros kūrinio „Aukštųjų Šimonių likimas“ aprašymas
    9.3 - 3 balsai (-ų)
Literatūros kūrinio „Aukštųjų Šimonių likimas“ aprašymas. (2018 m. Lapkričio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturos-kurinio-aukstuju-simoniu-likimas-aprasymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 08 d. 21:10
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo