Literatūros rūšys ir žanrai konspektas


Knygu rusys. Teksto žanrai. Literaturos rusiu pozymiai. Teksto rusys. Literatūros rūšys konspektas. Literaturos zanrai. Knygu rusis. Žanrai literaturos. Literat8ros r86ys ir =anrai. Literaturos rusys zanrai.

Epika. Epikos žanrai. Lyrika. Lyrikos žanrai. Drama. Dramos žanrai. Ir daug kitų žanrų aprašyti ir nuodugniai paaiškinti. Epika – tai pasakojamoji bei aprašomoji literatūros rūšis. Joje yra įvykių, kurie jungiasi į grandinę (fabulą), dalyvauja veikėjai, kuriami jų portretai, yra aprašoma veiksmo vieta. Vaizduojamą pasaulį perteikia pasakotojas. Dažniausiai parašyta prozine kalba. Lyrika – tai literatūros rūšis, perteikianti jausmus ir mintis. Joje aprėpiami du dalykai: žmogaus (lyrinio subjekto), apie kurio jausmus kalbame, požiūris ir tai, kam tie jausmai skiriami (tėvynei, gamtai ir kt. ). Taigi čia dėmesys žmogaus santykiui su pasauliu, kitais žmonėmis. Kalbančiojo išorinio portreto nėra. Dažniausiai rašoma eiliuotai, meniška kalba. Drama – tai literatūros rūšis, kurios kūriniai parašyti pasikalbėjimo forma. Išoriniai požymiai: veikėjų sąrašas, remarkos, dialogas, monologas. Tekstas skirstomas į veiksmus, scenas. Vidiniai požymiai: dramatizmas (įtemptas veiksmas), kolizija (priešingų nuomonių susidūrimas), konfliktas (atvira kova), draminiai charakteriai, stiprūs, atkaklūs veikėjai.
  • Microsoft Word 9 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (865 žodžiai)
  • Mokykla
  • Dangute6
  • Literatūros rūšys ir žanrai konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Literatūros rūšys ir žanrai konspektas. (2011 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/literaturos-rusys-ir-zanrai-konspektas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 06:51
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo