Litis referatas


Litis gamtoje. Litis naudojamas. Litis metalas. Referatas apie litis. Litis skaidres. Kur randamas litis. Litis randamas. Skaidres apie liti. Licio metalas.

Litis

– sidabriškai baltas šarminis metalas, atvirame ore apsinešantis tamsiai pilku apnašu. Jį 1817 m. atrado Johan August Arfwedson. Gryno ličio gamtoje nėra, nedidelis jo junginių kiekis randamas daugelyje mineralinių vandens šaltinių bei vulkaninės kilmės uolienose. Ličio taip pat randama lepidolite, spodumene, petalite ir daugelyje kitų metalų. Šis metalas išgaunamas elektrolizės būdu iš ličio chlorido.

– pats lengviausias metalas. Jis minkštas ir plastiškas, jį galima pjaustyti peiliu. Ličio lydymosi ir virimo temperatūros – pačios aukščiausios tarp IA grupės elementų. gerai praleidžia elektrą ir šilumą, jis blizga (kol paviršiuje nesusidaro oksido plėvelė). Kadangi Li atomas labai mažas, jis pasižymi išskirtinėmis savybėmis. nudažo liepsną tamsiai raudona spalva, todėl jo druskos naudojamos pirotechnikoje.

Apie ličio lydinius nėra daug informacijos. Šis metalas turi pačią aukščiausią iš visų kietųjų elementų savitąją šilumą, todėl yra naudojamas šilumos perdavimo tikslais, tačiau jis labai veikiamas korozijos ir reikalauja specifinio apdirbimo. Li gali būti naudojamas kaip legiruojamasis priedas ir kartu su Mg sudaryti lydinius, turinčius patį aukščiausią iš visų žinomų konstrukcinių medžiagų atsparumo apkrovai koeficientą.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 356 KB
  • m.
  • 2 puslapiai (388 žodžiai)
  • Monika
  • Litis referatas
    10 - 1 balsai (-ų)
Litis referatas. (2012 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/litis-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 18:04
×