Lituanikos skrydis per Atlantą


Darius ir girėnas skaidrės. Darius ir girėnas referatas. Darius ir girenas rasinys. Dariaus ir gireno skrydis per atlanta skaidres. Darius ir girenas aprasymas. Skrydis per atlanta skaidres. Referatas skrydis per atlanta. Steponas darius skaidres. Filmas darius ir girenas aprasymas. Rasinys apie lituanicos skrydį.

Labiausiai žinomas Lietuvoje buvo ir yra Dariaus ir Girėno skrydis per Atlantą. Apie skrydį buvo dainuojamos dainos, o lakūnai tapo patriotizmo simboliais. Abudu lietuvius lakūnus siejo noras prisidėti prie aviacijos pažangos, viliojo sunki ir pavojinga kelionė per Atlanto vandenyną. Gyvendamas Lietuvoje ir dalyvaudamas visuomeninėje veikloje, S. Darius matė, jog 1918–1920 metais savąjį valstybingumą atkurianti tauta tebebuvo išsaugojusi gyvą Lietuvos šviesuolių dvasią. Skrydžiu per Atlantą S. Darius ir S. Girėnas tikėjosi pakelsią Lietuvą ant sparnų, parodysią pasauliui, jog Europos žemėlapyje tik ką pasirodžiusio mažo žemės lopinėlio žmonės – lygiaverčiai tautų bendruomenės nariai.

1927 m. Per išleistuvių amerikon vakarą į generolo j. Bulotos linkėjimus steponas darius atsakęs: pone generole, aš Lietuvon grįšiu, aš parskrisiu lėktuvu tiesiai Kaunan .

1932 m. Darius ir girėnas nusipirko šešių vietų keleivinį lėktuvą belanca ch 300 , su kuriuo s. Darius trejus metus buvo skraidęs floridoje. Tai buvo aukštasparnis monoplanas; jo liemens griaučiai iš plieno vamzdžių, sparnai, stabilizuojančios plokštumos ir vairai iš medžio. Tačiau skrydžiui per atlantą serijinį lėktuvą reikėjo pertvarkyti ir parengti. Tam reikėjo nemažai lėšų, buvo nutarta jų sutaupyti iš visuomenės aukų. 1932 m. Liepos 31 d. Lietuvių laikraščiuose draugas ir naujienos buvo išspausdintas lakūnų kreipimasis: mes skrisime į Lietuvą . Lėšų rinkimui ir jų panaudojimui kontroliuoti sudarytas skridimo rėmimo fondas. Aukos buvo renkamos lėtai, todėl s. Darius nusprendė, kad daugiau lėšų būtų galima surinkti rengiant aviacijos šventes. Pirmoji šventė surengta 1932 rugpjūčio d. Čikagos harlemo aerodrome. Joje s. Darius su belanca vežiojo keleivius. Ypač visus sužavėjo s. Girėno demonstruotos aukštojo pilotažo figūros. Jis savo biplanu parks–p1 atliko gilius viražus ir spirales, demonstravo suktukus ir narstė mirties kilpas. 1932 m. Per aviacijos šventes, kitus renginius bei iš rėmėjų aukų skridimo fondui surinkta 4200 dolerių. Lankydamiesi daugelyje miestų lakūnai ieškojo galimybių ir pigiau nupirkti reikiamų detalių ir prietaisų. Tarėsi su kompanijomis dėl lėktuvo paruošimo. Nuo įtempto darbo pablogėjus sveikatai s. Darius išvyko į floridą pailsėti, o s. Girėnui teko lėktuvo remonto priežiūra. Bet ir floridoje s. Darius ruošėsi skrydžiui: studijavo atlantą įveikusių lakūnų patyrimą ir klaidas. Naktimis su oktantu ant namo stogo ir pagal žvaigždes spręsdavo navigacinius uždavinius. Susirašinėjo su kitomis organizacijomis ir Lietuvos aeroklubu. Darius ir girėnas nusprendė pirmą kartą oro keliu per atlantą atskraidinti į Lietuvą paštą.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (1082 žodžiai)
  • Lituanikos skrydis per Atlantą
    10 - 3 balsai (-ų)
Lituanikos skrydis per Atlantą. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/lituanikos-skrydis-per-atlanta.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 17:18
×