Lituanistikos centrai pasaulyje


Pasaulio universitetuose yra lituanistinių centrų. Pristatykite keletą jų. Kokia jų funkcija , reikšmė puoselėjant lietuvių kalbą ?


Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija Pizos universiteto Baltų filologijos katedrai padovanojo lietuviškų knygų, vadovėlių, žodynų, garso ir vaizdo įrašų. Lietuviškos knygos domina studentus, taip pat tai yra ir didžiulė pagalba dėstytojams, nes ji padeda skleisti žinias apie lietuvių kalbą, istoriją, kultūrą. Džiugu girdėti, kad tokio pobūdžio įstaigomis Lietuva rūpinasi ir nevengia jų remti, taip pat, kad lietuviai lanko šias įstaigas ir domisi lietuvių kalbos populiarinimu užsienyje, nes būtent šių centrų gyvavimas teikia didelės naudos puoselėjant lietuvių kalbą pasaulyje, taip pat tai didžiulė parama išeiviams, norintiems domėtis lietuvišką kultūra.

Svarbu paminėti, jogAmerikoje esantis lituanistikos centras taip pat užsiima ne tik lietuvių kalbos, bet ir kultūros žinių plėtra. Čikagoje pastatytame didžiuliame Jaunimo centro komplekse jau 1981 metais įsteigtas Lituanistikos tyrimų ir studijų centras. Tai visuomeninė, ne pelno siekianti organizacija, išlaikoma visuomenės ir Lietuvių Fondo aukomis. Viena didžiausių mokslo organizacijų lietuvių išeivijoje. Lituanistikos tyrimų ir studijų centro (LTSC) tikslai ir siekiai: Rinkti, kaupti, puoselėti lietuvių tautos palikimą bei archyvus. Tyrinėti esamą medžiagą, skelbti mokslinius straipsnius, leisti knygas, rengti parodas, kurių dėka visuomenė supažindinama su esančiais turtais, sukauptais tyrimų centre. Darnios ir kvalifikuotos komandos dėka tvarkomi iš Lietuvos Nacionalinės Mažvydo bibliotekos gaunami pagrindiniai Lietuvos, išeivijos periodiniai leidiniai, jie kataloguojami ir paruošiami saugojimui archyve. Svarbiausias lietuvių mokslo centras Amerikoje, kuriam vadovauja profesorius Jonas Račkauskas. Jį sudaro net 13 struktūrinių padalinių, tad keletą norėčiau pristatyti išsamiau.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (933 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Miglė
  • Lituanistikos centrai pasaulyje
    10 - 7 balsai (-ų)
Lituanistikos centrai pasaulyje. (2016 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lituanistikos-centrai-pasaulyje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:40
×