Lituanistikos centrai


Pasaulio universitetuose yra lituanistinų centrų. Pristatykite keletą Kokia jų funkcija, reikšmė puoselėjant lietuvių kalbą?

Lietuvių kalbos bei literatūros populiarinimu pasaulyje užsiima daugiau nei 30 pasaulio universitetuose įsikūrusius centrų ir 10 privačių lituanistikos ar baltistikos centrų. Juose lietuvių kalbą, kultūrą tiria ir dėsto nuo vieno iki keliolikos žmonių. Visi lituanistikos centrai yra labai skirtingi. Skiriasi ne tik tai darbuotojų kiekis bet ir lietuvių kalbos dėstymo metodai. Vieni lituanistikos centrai leidžia lietuvių kalbą rinktis kaip papildomą, įskaitomis vertinamą užsiėmimą. Kiti centrai lietuvių kalbą laiko privalomu dalyku, vertinamu pažymiai. Tam pritaria ir Maskvoje įsikūrusio Michailo Lomonosovo universitete veikiančio baltistikos centro vadovė ir lietuvių kalbos dėstytoja Olga Siniova. Universitete lietuvių kalbos mokosi aštuoni įvairių tautybių studentai. 2008 metais atsidaręs baltistikos centras studentams leidžia lietuvių kalbą rinktis kaip pagrindinę bei įgyti lietuvių kalbos ir literatūros specialisto kvalifikaciją ir mokslinį laipsnį. Studentai lietuvių kalbą gali rinktis ir kaip antrą užsienio kalbą. Šio baltistikos katedroje įsteigto lituanistikos centro buvo laukta apie šimtą penkiasdešimt metų, tuo tarpu lietuvių kalba universitete buvo dėstoma buitinės kalbos lygiu. Ilgai laukto lituanistikos centro funkcija ir reikšmė lietuvių kalbai aiški jau po 4-ių su puse darbo metų. Centro funkcija yra ugdyti stiprius lituanistus galinčius sudominti užsieniečius maža, bet įdomia tauta, pritraukdami jų dėmesį ir pagalbą tiriant Lietuvos istoriją, teritoriją ir kalbą.

  • Lietuvių kalba Namų darbas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (957 žodžiai)
  • Milda
  • Lituanistikos centrai
    10 - 2 balsai (-ų)
Lituanistikos centrai. (2015 m. Birželio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/lituanistikos-centrai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 02:28
×