Liucija.Altorių šešėly


Daktaras brazgys. Liudo vasario ir vytuko santykis.

Liucija - Kleviškio parapijos kanauninko Kimšos dukterėčia. Liudas Vasaris pažino Liucę,pas kleboną gyvenusią mergaitę. Susitiko klebono Kimšos parapijoje, per vasaros atostogas. Kartą atvažiavo Petrylos klebonas su Liuce, kuri Liudą pavadino Pavasarėliu. Mergina įkalbėjo aprodyti Aušrakalnį,kuriame. Nusivylusi,bet neišmetusi Vasario iš širdies,Liucė išteka už daktaro Brazgio. Šioje romano dalyje Liudo Vasario ir Liucijos Brazgienės santykiai. Liudas Vasaris kunigaudamas Kalnynuose sužino,jog Liucė laukiasi. Paskutinėje dalyje Liudas ir Liucija atnaujina santykius,tačiau. Po 10 metų grižęs Liudas atnaujina pažintį su Liucija. Nutraukęs santykius su Liucija, Vytukas suserga plaučių vėžiu. Liucija. Liucija surengia paskutį pokylį, į kurį pakviečia Vasarį.

Susitiko klebono Kimšos parapijoje, per vasaros atostogas Pirmieji susitikimai nebuvo sklandūs, Liudas buvo drovus,pasimetęs. Tiek Liucijai tiek Vasariui vienas kitą pamatydami nenustodavo vienas kito mylėti.

Šioje romano dalyje Liudo Vasario ir Liucijos Brazgienės santykiai yra tik draugiški,be “liepsnelių” akyse.

Liudas Vasaris kunigaudamas Kalnynuose sužino,jog Liucė laukiasi. Gimus vaikui, Vytukui, tampa krikštatėviu. Prasidėjus Pirmąjam pasauliniam karui, Liucijos vyras,daktaras Brazgys mobilizuojamas į armiją,Liucija persikelia iš miesto atgal pas dėdę į parapiją.

Paskutinėje dalyje Liudas ir Liucija atnaujina santykius,tačiau dėl naujosios Liudo meilės Auksės ir krikštasūnio Vytuko mirties, judviejų ryšys nutrūksta amžiams.

Liucija surengia paskutį pokylį, į kurį pakviečia Vasarį. Lemtingą vakarą ji paklausiusi Liudo, ar tikrai apsisprendė kurti gyvenimą su Auksę.Išgirdusi teigiamą atsakymą, Liucė nusišypso ir palinki gero gyvenimo.

Ryte Liucija rasta negyva, pasak daktaro “neatlaikė įtampos”.

  • MS PowerPoint 966 KB
  • 2016 m.
  • 13 puslapių (422 žodžiai)
  • Mokykla
  • Misschaos17
  • Liucija.Altorių šešėly
    8 - 1 balsai (-ų)
Liucija.Altorių šešėly. (2015 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/liucijaaltoriu-sesely.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 26 d. 20:16
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo