Liudas Dovydėnas Pamotė ir podukra rašinys


Dovydeno literaturines pasakos pamote ir podukra tautosakiskumo problema. Rasinys pamote ir podukra. L. dovydėnas pamotė ir podukra. Rasinys apie pamote ir podukra. Pamote ir podukra tautosakiskumo. Rasinys dovydeno literaturines pasakos pamote ir podukra tautosakiskumo problema. L dovydeno pamote ir podukra. Dovydeno pamote ir podukra. Liudas dovydenas- pamote ir podukra analize. Liudo dovydeno pasaka pamote ir podukra.

Liudo Dovydėno literatūrinės pasakos Pamotė ir podukra tautosakiškumo problema.

Liudo dovydėno „ pamotė ir podukra “ – tai savotiška liaudies pasakos interpretacija. Kūrinio pavadinimas be galo tautosakiškas. Jį perskaičius iškyla pasakų siužetai, kuriuose pamotė yra labai bjauri ir bloga, o podukra – vargšelė nuskriaustoji. Tokie stereotipai atėję iš senųjų laikų liaudies kūrybos. Gal ir keista, bet šiais stereotipais kartais remiamasi ir realiame gyvenime. Nors ir bandoma tai pakeisti bei paneigti.

Tautosakos požymių liudo dovydėno kūrinyje yra tikrai nemažai. Daug kas yra labai panašu į liaudies pasakas. Ir visgi autorius kūrinyje paliko ryškų ir savitą individualumo pėdsaką. Turbūt vienas labiausiai pastebimas tautosakiškumo įrodymas yra tai, kad pačioje pradžioje minima: „ <. > pamotė neapkentė podukros “. Tai tarsi patvirtina liaudies pasakų motyvus. Bet ar iš tiesų? Juk galiausiai viskas pakrypsta visai kita vaga. Daug apie tautosakiškumą pasako veikėjų poelgiai. Štai pamotė savo podukrai liepia atlikti tris sunkius darbus. Galima pastebėti, jog būtent tris, o ne keturis ar penkis. O trys, liaudies kūryboje, magiškas skaičius, tad tai dar vienas tautosakos elementas.

Šios šeimos santykiai yra tradiciški. Podukra klauso pamotės ir tėvo, viskas lyg ir pagal įprastą siužetą. Bet visgi antutė iki galo nepaklūsta – ji neišteka už nemylimo vyro. Mergina tyliai paprieštarauja ir jos prieštaravimą tėvas ir netgi pamotė priima. Bet už tai antutei pamotė užduoda tris beveik neįmanomus darbus, o jei juos įvykdys, galės tekėti už mylimo vyro. O juk pamotė turėtų būti ne tokia. Turėtų būti daug piktesnė ir blogesnė, kokia yra tautosakoje.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 8 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (505 žodžiai)
  • Mokykla
  • Akvile
  • Liudas Dovydėnas Pamotė ir podukra rašinys
    10 - 2 balsai (-ų)
Liudas Dovydėnas Pamotė ir podukra rašinys. (2012 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/liudas-dovydenas-pamote-ir-podukra-rasinys.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 12:03
×