Liudas Vasaris Altorių šešėly


Altoriu sesely kontekstas. Altoriu sesely biografinis kontekstas. Biografinis putino ir liudo vasario kontekstas. V.m.putinas altoriu seseliai biografinis kurinio kontekstas.

Mykolaitis – Putinas. ( 1893 -1967 ). ALTORIŲ ŠEŠĖLY – psichologinis intelektualinis romanas ( 1932 – 1933 ). Kūrinio kontekstai. Biografinis kontekstas Putinas pasirinko kunigystę ne savo noru. Lietuvių literatūros kontekstas pirmasis psichologinis intelektualinis romanas lietuvių literatūroje. Romaną susdaro trys. Kunigas ir poetas. Du keliai Šešėlių labirintas. Kodėl? Seminarijoje neįrodinėjo, kad yra Dievas. Liudas įstojo į kunigų seminariją vykdydamas tėvų norą. Liudas Vasaris –. Moteris susijusi su visu Liudo Vasario gyvenimu. Auksė – moderni moteris, bet ne koketė. Meilė romane iškyla “ kaip stichinė jėga. Kūrybinė laisvė – tai asmenybės laisvė.

Moteris susijusi su visu Liudo Vasario gyvenimu, kunigavimu, kūryba. Moteris buvo Liudo Vasario kūrybinių galių katalizatorius. Liucė atsiranda, kai bunda jauno klieriko vyriškumas, pažadina troškimą džiaugtis žemiška gyvenimo laime. Turi lemiamą reikšmę Liudo Vasario charakterio raidai. Baronienė Rainakienė “ žavi europietiškos inteligencijos moteris sužadina jauno kunigo širdyje ne tik meilės jausmą, bet ir žmogišką išdidumą, pasiryžimą kovoti dėl savo gyvenimiškųjų teisių”( skatina priešintis rutinai, būti savimi; atsiranda tuomet, kai Vasaris jaučiasi vienišas, pasimetęs savo ieškojimuose).

  • MS PowerPoint 61 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (590 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ausrine
  • Liudas Vasaris Altorių šešėly
    10 - 2 balsai (-ų)
Liudas Vasaris Altorių šešėly. (2014 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/liudas-vasaris-altoriu-sesely.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 21 d. 16:08
×