Liudas Vasaris ir Bažnyčia


Liudas Vasaris ir Bažnyčia. Romane Liudas Vasaris susiduria su daugybe veiksnių. Veiksniai keičiantys požiūrį į bažnyčią. Tėvų įtaka. Tėvų įtaka profesijos. Seminarija. Seminarijos niūri aplinka, griežta dienotvarkė. Svajonės. Pareiga būti kunigu, troškimas tapti poetu. Pasaulietiškumas. Siekis pažinti pasaulį, dirbti Lietuvai (noras keliauti. Idealų patikrinimas praktiniame darbe. Atsikraustęs į Kalnynų parapiją Liudas Vasaris patikrina savo nuostatas praktikoje. Vidiniai ir išoriniai veiksniai trukdantys Liudui būti geru kunigu. Stripaičio siūlymas tapti. Išsivadavimas. Nebedėvėjo sutanos, vaikščiojo į teatrą. Išvada.

Romane Liudas Vasaris susiduria su daugybe veiksnių, trukdančių jam nuoširdžiai dirbti bažnyčios labui. Jaunuolis bando atrasti save, pašaukimą bažnyčiai, tačiau ilgas, sudėtingas apsisprendimų kelias Liudo Vasario gyvenimą pakreipia kita vaga.

Seminarijos niūri aplinka, griežta dienotvarkė, rutina griovė tikėjimą ir keitė požiūri į Bažnyčią. „Jisai gana naiviai manė, kad pirmiausia juos ims įtikinėti. Manė, kad nesugriaunamais argumentais įrodys, jog yra Dievas“.

Stripaičio siūlymas tapti prekybininku. Domėjimasis pasaulietine literatūra. Flirtas su baroniene, vyriškoji prigimtis. Darbas Bažnyčioje ir pareigos slopino norą būti kunigu.

Nebedėvėjo sutanos, vaikščiojo į teatrą, neslėpė jausmų moterims, kūrė eilėraščius. ,,Aš dabar įsitikinau, kad, kas aš bebūčiau, abejonių, vidaus kovų ir kentėjimų vis tiek neišvengsiu. Pagaliau, ar reikia nuo jų bėgti? Aš manau, kad ne.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 720 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (370 žodžiai)
  • Evelina
  • Liudas Vasaris ir Bažnyčia
    10 - 3 balsai (-ų)
Liudas Vasaris ir Bažnyčia. (2015 m. Gegužės 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/liudas-vasaris-ir-baznycia.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 21:21
×