Liudas Vasaris ir jo moterys


Liudo vasario moterys. Liudas vasaris ir moterys. Moterys liudo vasario gyvenime. Liudas vasaris ir liuce. Liudo vasario meile. Moteru vaidmuo liudo vasario gyvenime. Liuce pirmoji liudo vasario meile. Liuces vaidmuo liudo vasario gyvenime. Liudas vasaris meile. Liudo vasario ir liuces meile.

Liudo vasario moterys ir jų reikšmė jo gyvenime.

Liudas Vasaris – jautrus, pasimetęs savo jausmuose, emocijose žmogus, kunigas. Poetiškos sielos, kuri yra varžoma kunigų luomo nuostatų, išgyvenantis vidinius prieštaravimus dėl savo gyvenimo kelio pasirinkimo – būti kunigu ar poetu. Visus jo apmastymus ir išgyvenimus, lydėjo trys charizmatiškos moterys – Liucė, baronienė Rainakienė ir Auksė.

Liucė – paprasta, vėjavaikiška, drąsi, pas kleboną gyvenusi mergina, kuriai nebuvo svetimas potraukis kunigams. Ji pirmoji jaunam vaikinui, Vasariui, tuo metu dar seminaristui, pažadino keistus, nepažintus jausmus ir apipynė moterišku žavesiu. Tyras jausmas apėmė juos abu, mintys apie vienas kitą nepalikdavo net po daugybės nesimatymo mėnesių. Tačiau Liudui Vasariui tapus kunigu pasidarė aišku – mergina turi žengti savo keliu, todėl ištekėjo. Vis dėlto visoje dramoje Liucė iš Vasario gyvenimo neišnyksta, ji užėmė didžiąją dalį kunigo apmastymų. Atsidavusi ir ištikima Liucė nors gyvenime buvo du kart ištekėjusi, iš tiesų mylėjo tik kunigą Vasarį ir visą laiką buvo kankinama nelaimingos meilės. Šios moters gyvenimas pasibaigė tragiškai – visiškai palūžusi, netekusi sūnaus ir iškankinta uždrausto jausmo – nusižudė. Šis įvykis smarkiai paveikė ir Liudą Vasarį, jis galutinai nusprendžia palikti kunigiją. Apibendrinant galima teigti, kad jam visą gyvenimą buvo svarbi pirmoji meilė – Liucė, kuri įtakojo patį svarbiausią jo gyvenimo apsisprendimą.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (473 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Edvinas
  • Liudas Vasaris ir jo moterys
    10 - 1 balsai (-ų)
Liudas Vasaris ir jo moterys. (2012 m. Rugsėjo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/liudas-vasaris-ir-jo-moterys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 20:16
×